Psüühikahäired - kas Alzheimeri tõbi? 25.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Soovin teavet ALZHEIMERI kohta. Minu emal (76 a.) on juba aastaid probleeme alkoholismiga ja uriinipidamatusega. Nüüd on ta hakanud asju unustama, käitub ebaadekvaatselt.
Vanemate haiguste kohta teave puudub, kuid ema tädi põdes Alzheimeri tõbe.
Kas alkoholism on soodustavaks teguriks Alzheimeri tekkimisel?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimesel võib kops või siis maks haige olla - see meid imestama ei pane. Nii ka Psüühikaga - võib mitu häda korraga olla:
a) alkoholism oma mõjudega organismile, ka alkohoolne amneesia (mäluhäire) ja ka
b) Dementsus. Kas dementsus Alzheimeri tõvest, vaskulaarne dementsus või mõni muu nõdrameelsuse (dementsuse) variant, eks seda diagnoosib ikkagi psühhiaater.
psühhiaatri jutule ja ühisel leiate lahendusi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet