Ärevus ja ainevahetus 27.08.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Kas ärevusel ja ainevahetusel võib mingi seos olla?
On sellised, omast arust põhjendamatud hirmud erinevate olukordade ja inimeste ees siis juba lapseeast ja olen nendega seni elanud. Tasapisi neid ületades, kuid aegajalt tekivad uued hirmud. Nt siis hirm/ärevus jääda hiljaks, meesinimeste suhtes - meestel alati õigus!, kellegagi suheldes, hiljem ärevus/hirm, et kas rääkisin õigeid asju, kas minust saadi õigesti aru. Et kui midagi on kellelgil kadunud, siis hirm, et süüdi olen mina. Kontrollin pidevalt oma tööd üle, et kas on kõik õigesti tehtud, uued olukorrad... Kui vaja midagi teha ja tunnen, et on ärevus, siis lihtsalt mõne aja kogun end, ei oska selgitada, kuidas, aga nagu lülitun kõigest välja. Nt. kooli ajal vastama minnes lihtsalt ei mõtle millelegi ja ei ütle ka sõnagi, lasen õpetaja küsimuse lihtsalt olla ja siis hakkasin vastama.

Olen märganud, et selline muretsemine ja sellest üle saamine justkui paneb kogu organismi ooteseisundile, kõik aeglustub ka ainevahetust. Lihtsalt, kui on olnud ärevust tekitavaid olukordi rohkem, siis kehakaal samuti tõusnud (peale puhkust tööle minek). Samas söögisu just väheneb sel perioodil ja ei ole ka näksija ega magusa armastaja. Nüüd puhkus läbi ja tööle taas ja tuleb veidi uut tööd juurde ja kaal tõusnud (kogu kaal praegu 140 kg). Kohe ei tea, mida teha!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaugminevikus meie esi-esivanemad (loomariigis kehtib see praeguseni) peale toidu otsimist-jahtimist sõid ja rahunesid - pinged said maandatud.

Tänapäeval ka inimene sööb ja maandab seeläbi pinged, aga (!) tänapäeval on meil seda kehalist liikumist ülivähe - liikumisvaegust on liigselt palju. Siit siis see ebakõla ja kehakaalu tõus.

Neelamine toimub parasümpaatilise kraniaalnärvi kaasabi (prasümpaatiline rahustab), s.o. iga neelamine rahustab - neela lonkshaaval vett, mitte kotletti. Kotletiga tekivad "sangad" külgedele!

Minu Palve-Meditatsioon on ka selle parasümpaatilise rahustava toimega (kukal-kael-õlad ja lumbo-sakraal-piirkond rahustavad).

Kehakaal 140 vajab ka endokrinoloogi ja perearsti poolset uurimist-soovitusi. Koostöö nendega vajalik.
Sihid peavad silme ees olema - sihid koos tegudega!

Head harjutamist!
Saage kehakaal normi, organism terveks ja tugevaks ning tulge ka minu 100. sünnipäevale - 25.VIII 2043
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ärevus

Tere, mul on selline probleem, et mul on pidevalt ärevushood, kui mingi sümptom raskele haigusele (vähile) sarnane on, hakkab kohe tunne, et pole enam mõtet elada, sümptomid on -pearingikäilus,isutus,vahepeal ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Õigel ajal magama ja une arvelt ei minutitki ära ei võta. Puhkus taastab jõu ja enesekindluse.
2) Kehaline aktiivsus (jalutamine, jooksmine, trenn /mitte jõusaal ja mitte ponnistused!/, siis ...

Loe edasi

mure tervisega

Tere!
Olen seesama 37aastane naine, kes küsis Teilt oma iivelduse kohta. Käisin nüüd jälle otsaga onkoloogi juures, tema andis mulle Zofranit selle iivelduse vastu ja olin ka psühhiaatriahaiglas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöö oma raviarstiga (arstidega: onkoloog, psühhiaater) eelkõige. Igal tohtril nn "oma käekiri" ja kogemused.
Olemasoleva info (ravitohter teab ju rohkem) põhjal soovitan:
a) raviarstiga ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

depressioon.

Mida võib teha hüperkortisoleemia?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kortisool on neerupealise poolt eritatav glükokortikoid. See on steroidhormoon ja põletikuvastase toimega aine. Glükokortikoidid mõjutavad süsivekute-, rasvade-, valkude ainevahetus, vee- ja elektrolüütide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: