Psüühikahäire tekke tõenäosus lapsel 08.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui mehel on diagnoositud obsessiiv-kompulsiivne häire ja korduv mõõdukas depressioon ja naisel pole psüühikahäireid, kui suur on tõenäosus, et ühisel lapsel võib esineda psüühikahäiret?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Igaühel meist on Esivanemate poolt kaasa antud teatud eelsoodumus halvemaks (teatud haigused, halvemad iseloomujooned jne) ja ka paremaks (tervise nn karastatus, andekus üheks või teiseks tegevuseks).

Need eelsoodumused on suuresti varjul ja nende esilekerkimine sõltub meie elukommetest ja eluviisist.

Eluviisi saame mõjutada, eelsoodumus on Esivanemate poolt kaasa antud. Nö halb antu tuleb "katta" tervisliku eluviisiga, hea antu tuleb "avada" treeningu ja harjutamisega. (täpsemalt selle kohta vt. minu rmt-st "Väljavalitu".
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet