Öötöö 02.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus oleks siis selline. Käisin 1.5 aastat tagasi u. kaks nädalat proovimas öötööd autojuhina. Peale seda kahte nädalat oli väsimust tunda ja ka nõrkust. Ärgata oli väga paha. Mulle ei meeldinud see ja ma läksin sealt töölt ära, kuna tuli uus ja parem võimalus.
Järgneva aasta töötasin uues firmas ja nagu inimesele ikka kõige loomulikum on, ärkasin hommikul 7st ja 8ks tööle. Tööaeg päevas oli keskmiselt 12h päevas ja 5 päeva nädalas. Töö oli füüsiline ja raske. Aga polnud tervisega mitte mingeid probleeme.
Nüüd, jaanuarikuust (2013) olin sunnitud samas firmas, kus olin töötanud juba aasta, öösiti ärkama. Ärkan juba neljas kuu öösel kell 02.00. Tööpäevad venivad pikaks.
Nüüd aga probleemi juurde. Paar nädalat peale viimast ajagraafikut hakkasid pihta valud ala- ja ülaseljas, rindkeres ja kõhus ja isegi tervenisti üle keha. Olen väga mures oma tervise pärast. Hakkasid pihta unehäired, ei saa magama õhtuti. Olen proovinud umbes 19.00 ajal magama minna tavaliselt. Jalatallad on hakanud kiskuma krampi. Väsimus ja nõrkus on tekkinud. Närvilisus on kasvanud meeletult. Ja lõppkokkuvõtteks olen ka kaalust juurde võtnud juba 8 kg. Mis ma peaksin tegema? Kas peaksin jätma selle töö ja otsima uue? Kas asi võib olla et mulle ei sobi öötöö? Kas peaksin minema magneetuuringutele?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Mõnele öötöö ei sobi ja ta sellega ei kohanegi.
2. Töökoormuse ja puhkuse suhe õigesse vahekorda.
3. Psühhoregulatsioonivõtteid harrastada - saab enne und pinged maha ja tuleb hea uni, annab võimaluse ka päeval puhkehetki-lõõgastumist tekitada.
Sellest alustada ja siis organism ise "teatab", millega veel tegelema peaks.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Uni.

Tere. Olen 21 aastane neiu. Mul pole viimasel ajal lihtsalt und.. ma ei suuda magama jääda... Näitseks. lähen magama öösel kell 5. tõusen juba. 8:30 ja olen mingi 10 mini nii väsinud ja närvliine.. ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Öö-töö tekitab probleeme ja sellega kohanemine ei kulge alati ladusalt.
2) Apteegi vabamüügist Melatonin ja seda võtta tunnikene enne und.
3) Kujunda välja une-eelne rituaal. (Mina teen ...

Loe edasi

Raske periood

Olen 24 aastane naine, mul on kahe ja poole aastane tütar, kes on tore ja armas selline aktiivne energiapallike. Andsin tüdrukule rinda kuni 2004 märtsi kuuni, seejärel läksin tööle. Kodus istumisest tüdinud, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tallinna ja Tartu psühhiaatriakliiniku Dispanseris võtavad vastu nii psühhiaatrid kui ka psühholoogid. Töötavad käsikäes. Sealt saate vajalikku abi.
Teie elukoorem suur ja pingeline, sellest ka probleemid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: