Armukade ema 26.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minul mure emaga. Mingi vahe ma neid tundeid ei tundnud nagu praegu, vb ei pannud tähele lihtsalt, aga ma tahaks teada, kas ja palju on juhtumeid, kus ema on tütre peale armukade?
Väljendades seda siis asju ette heites?
Toon tänase näite: sõbraga, kellega koos töötame, kallistame tihti, lõõbime, teeme silma, vahepeal naljaga pepu peale patsutamine jne.
Selle sõbraga kallistasime ja tegin nalja viluks kaelale musi ning ema kukkus õhtul õiendama. Issand see oli nii labane ja mulle ei meeldi, inetu käitumine.

Olen tähele pannud, et alati, kui mul hästi läheb, suudab ta leida midagi, mille kallal vōtta ( täna oligi super päev).

Miks ta nii teeb?
Kas ta peab alati saama midagi kehvasti kommenteerida?
On ta armukade, et ma noor ja ilus ning meeste tähelepanu palju?

Me töötame ka koos ning selline käitumine on häiriv, ei soovi nii emaga töötada...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ema jääb teile emaks ka siis, kui olete 75+. Jätke temale see ütlemise rõõm ja võtke seda ütlemist mänguliselt ja mitte südamega.

Olete täisealine ja elage oma tõekspidamiste järgi. Vajadusel (kui see ema tõesti häirib) tegelege nende tundelembustega väljaspool ema vaatevälja.

On ka haiguslikku kadedust, aga seda ma siin ei tunneta.
Võtke ema sellisena, nagu ta on ja ise olege ka ISE - oma ainulaadsuses.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet