Sotsiaalfoobia ravi 26.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Arvan, et põen sotsiaalfoobiat. Kardan põhjuseta sotsiaalseid olukordi, esinemist, sõnavõtte ning teiste pilgu all millegi tegemist. See häirib mu igapäevaelu, kuna mõtlen liialt teiste arvamusele. Kas omal käel on võimalik sellest välja tulla või on tingimata vajalik spetsialisti ravi? Ning kas oskaksite soovitada Tartus mõnda kohta, kus saaks seda ravida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ise saab, juhendaja abil saab kordi kiiremini.

Varasematest soovitustest ja Tervisemaja soovitustest (vt. minu rmt. "Väljavalitu" ) saate printsiipe ja harjutustevara, mida praktiseerida, aga arstirohtu te ei saa.
Et asi "õlitatult" kulgeks, selleks oleks kasulik psühhiaatri jutule minna ja sealt saab soovitustele lisaks ka vajadusel abistvat arstirohtu.

Arstirohi on algetapil oluline, aga iga päevaga hiljem muutuvad harjutused ikka olulisemaks ja vajalikumaks.

Väike arstirohi, psühhoregulatsiooni harjutused, ideomotoorne treening, "karastamise" printsiip, üldine tervislik eluviis - need on põhisammud tervenemise teel.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet