Antidepressandid ja söögiisu 30.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen 23 a. neiu. Mul hakkasid ärevushood umbes oktoobri keskelt. Hirmus jooksin kohe oma perearsti juurde, kes kirjutas välja antidepressandid. Nüüd on mul tekkinud isutus ja kuna olen loomult saledam inimene, olen väga kurb, kui kilod kaovad :(. Isu peaaegu üldse ei ole enam ja see ajab juba omakorda mind ärevaks, et see ei ole tervislik, kui ma nii jätkan, kuna olen juba mitu kilo alla võtnud. Kas see võib tuleneda antidepressandist? Ravim, mida ma võtan on Salymbria 12,5mg ja sooviks ka teada, kas need on pigem tugevatoimelised? Kas see on normaalne, et arstid neid nii kergekäeliselt ilma mingi testita välja kirjutavad?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lisandunud depressioon tekitab isutuse. Head ravimid olemas, ka sellised, mis toitumist ja energeetikat korrigeerivad.
Õige ravim peab enesetunnet pea koheselt parandama ja tervist loomulikult ka edendama.
Tugeva- või nõrgatoimelisus on valed mõõdikud. Tähtis on konkreetse juhu puhul sobilik ja õiges annuses ravim.
Vaja ka harjutusi ja psühhoregulatsiooni teha.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet