Pea paks, silme ees virvendab, nagu kõrge palavikuga 17.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, Dr

Mure, siis selline, et silme ees virvendab, nagu kõrge palavikuga, pea on paks ja keskenduda ei suuda. Nagu purjus oleks või selline väga imelik tunne on.
Enne kui ei teinud 2 päeva suitsu tundsin, et pea on selge ja hea on olla, aga nüüd kui ei tee 2 nädalat suitsu on mul ikka tunne, et pea on paks ja halb on olla, ei julgegi kuhugi minna, kui korralikult välja ei puhka, hakkab ka halb südame piirkonnas, kahtlased torked alatihti, nüüd neli päeva tagasi olin ma haige - palavik 38,5 ja angiin oli. Ühesõnaga kurk oli paistes ja mädalised plekid, neelata oli tohutult valus, nüüdseks olen sellest paranenud, aga paistetus nagu väga alla pole läinud, valus ega midagi enam pole, aga kurk on ikka paistes või midagi, lihtsalt nii igaks juhuks ütlen. Praegu olen ma 22 aastat vana, aga kui noorem olin, oli mul kogu aeg angiin, mille AB välja ravisin vist lõpuks, kui hästi mäletan. Ehk see kuidagi mu praeguse murega seotud.
Millest mul on kogu aeg tunne nagu vee all oleks? See mul kestnud juba peaaegu aasta. Olen käinud perearsti juures, vererõhk oli tookord korras, vereanalüüs, arsti kirjutas mulle diazepami tilku või midagi, et kui väga halb hakkab, siis neid võtta, aga need ei aita. Ja Kilpnäärme uuringutele lähen ka varsti. Ehk teie oskate anda varem mingeid soovitusi?

Lugupidamisega T

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimene tegu: Peretohter, vere üldanalüüs, kurgu kontroll (kuristamine soolaveega ja veidi küüslauku igapäevatoidu juurde), vererõhk ja veresuhkur.
Teine tegu: ortostaatilised (pea kõrgemal-madalamal-kõrgemal... vt. minu Palve-meditatsioon) harjutused on v. head pearingluse-hõljumise vastu.
Kolmas tegemine: Puhkerežiim. ANTS-u (Alkoholi, Narkootikumide, Toksiliste ainte, Suitsu) täieline vältimine. Sellest alustada.

Edaspidi oma tegusid kontrollida nn "kolmora hargiga": Kahjulik..nii/naa..Kasulik ja valida ikka rohkem seda Kasulikku "hargiora".
Päevik on suureks abiliseks.
Harjutamine teeb terveks, tugevaks, Meistriks!
Tervitustega
Jüri O.-M. Ennet,
kes ka harjutab ja plaanib elada 100+