Pingehetkedel tekib pissihäda tunne 08.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Minul tekib pissihäda tunne näiteks siis, kui ma pean bussi peale minema või viibima mõnes kohas, kus wc ei ole lähedal. Pingesituatsioonides tekib mul pissihäda ning kui ma wc lähen, on uriini kogus peaaegu olematu. Varem peale wc käimist kannatasin vähemalt tund aega ära, aga nüüd 30 min. Olen proovinud ka mõtlemisteraapiat, nimelt proovin endale tegevust leida ning mõte tegevust eemale hoida, see on vahel õnnestunud, kui ma olen sõitnud koos sõpradega autos või mõttes korrutanud, et 15 min pärast jõuan koju, siis lähen. Enam see nii lihtne ei ole ning ei toimi ( kui ma sõidan üksi autos ning mul iga kell võimalus autot peatada ja pissile minna, siis paanilist pissihädatunnet ei teki ). Mis ma peaksin tegema või oskate soovitada selle jaoks mingit ravimit?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaks valdkonda harjutamiseks: a) Uriinijuha sulgurlihaste treenimine (juua julgelt ja suvel isegi tavalisest veidi rohkem ja WC-sse minemist kodus (hiljem ka võõrsil) teadlikult edasi lükata. Teiseks, allkeha lihaste treening - teadlikult õppida lahkliha lihastega "mängima", neid pingutama-lõõgatama. See on õpitav.
b) psühhoregulatsioon (alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest (see korrigeerib ka väikevaagna elundite töid ja tegemisi).
Harjutamine kõrvaldab need mured!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Pissihäda pinge ajal

Pinge ajal tekib suur pissihäda, tihti isegi siis kui ise aru ei saa et pinge oleks. Koolis (tunnis istudes eriti), bussis, võõraste inimestega autos olles. Koolis käia ei saa ja hirm hakkab ka tekkima ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Uroloogi jutul käia ja selgitada, et kas kuseteedes-põies midagi ärritavat ei ole.
Urineerides harjutada sulgurlihaseid - sirtsutada põie tühjendamist 5-7-10 korda (mitte korraga põis tühjaks, aga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: