Kummalised pearinglused 16.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline küsimus. Tarvitan juba 16 a antidepresstante ja viimasel ajal unerohtu. Viimane aasta on olnud iga õhtu tohtud pearinglused, selline tunne nagu kukuks toolilt või seistes olles. Kella kaheksast õhtul pean piinlema oma pearinglustega, kuni saabub see hetk, kuna saan võtta öised rohud ara, siis kaob ka peariglus.
Olen väga väga väsinud nendest kummalistest sümptomitest. mis ausalt öeldes võtavad eluisu ära. Ma ei saa enam kuskil käia, isegi külas ega reisidel, sest kui pea hakab ringlema, on võimatu olla, peab kohe pikali saama või siis rohtu sisse võtma. Rohi teeb omakorda uimases ja uniseks.
Kas tõesti on need sümptomid DEPRESSIOONIST? Tehtud igasugu neuroloogilisi uuringuid, sealt poolt ei ole leidu, mis põhjendaks neid perainglusi. Kas ei oleks sellist ravimit, mis võtaks neid pearinglusi ära, aga ei teeks uimaseks ja uniseks? Tahaks elada, nautida elu ja käia vahelgi külas, kokkusaamistel sõpradega jne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) perearst ja vererõhu olukord, b) kõrvaarst ja keskkõrva-tasakaalu- aparaadi olukord, c) pea ülal-all (ortostaatiline harjutus) ja rotatsiooni (kere-pea pöörded vasemale-paremale-...jne) harjutused. Sobib minu harjutus rotatsiooniga lähteasendis (tava seis ja kere-pea pöörded 3-5-7-10 korda tunde järgi) ja siis see Palve-Meditatsiooni osa.
Arstirohtudest (ka see AD aastatepikkune võtmne) üksi ei piisa, see vaid osa kogu ravist.
NB Ravi, ennetamine ja edendamine e. trenn (keha, psüühika, sotsiaalne... mängulisus) olulised.
Päevik.
vt. Tervisemaja mõtteid ja neid siis rakendada.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Pearinglused

Olen kimpus oma pearinglustega. Aastaid tagasi oli kuus 2korda, nüüd on iga jumala päeva ja segavad minu igapäevaseid töid, kõik vajalikud pildid ja analüüsid on korras, mul paluti psühhiaatri juurde minna, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) psühhiaatri vastuvõtule, nagu soovitati;
2) RR (vererõhu ) kontroll, see vererõhu valdkond annab tihti selliseid häireid;
3) kui kehaasendi muutmisel pearinglus, siis on see nn ortostaatiline. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: