pearinglus, ei taha jalgel püsida 18.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Enam ei tea, kelle poole pöörduda.
Olla on paha, pearinglus, ei taha jalgel püsida, parema poole poolhalvatus, käsi ei tõuse - insult?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Madopar ära - selgub seedetrakti reaktsioon.
Pearinglused-tasakaal - keskkõrva "valitsemisala".
Seda tasakaalu-keskust vaaja kergelt ergutada-treenida.
1) Istudes pearinglused (väga aeglaselt, mõnuga) 3-4 korda vasemale ja väike paus ning siis 3-4 korda paremale.
2) Istudes mõnus ringutus-sirutus lae suunas nng siis mõnuga küünarnukid põlvedele, lõõgastumine (tukkuva voorimehe asend) ning 10-20 sek pärast aeglast jälle lähteasendisse - käte abiga.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet