mure tervisega 12.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen seesama 37aastane naine, kes küsis Teilt oma iivelduse kohta. Käisin nüüd jälle otsaga onkoloogi juures, tema andis mulle Zofranit selle iivelduse vastu ja olin ka psühhiaatriahaiglas uuesti. Sealt määrati mulle hommikuks Cipralex 5 mg, Xanax xr 0,5 mg ja õhtuks Ketipinor 50mg ja Rivotril 2mg. Aga minu küsimus oleks, et kas ma võin võtta ka seda Mirtasapiini lisaks õhtul, sest tänu sellele raviskeemile on mu söögiisu täiesti kadunud ja ärevus on ikka. Liikuda ei suuda ja ka paigalpüsimisega on raskusi. Mida Teie soovitate?
Ja kuidas saada lahti enesetapumõtetest? Ja ka tegutsemistahe on täiesti kadunud...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö oma raviarstiga (arstidega: onkoloog, psühhiaater) eelkõige. Igal tohtril nn "oma käekiri" ja kogemused.
Olemasoleva info (ravitohter teab ju rohkem) põhjal soovitan:
a) raviarstiga arutleda Cipralexi asendamist Mirtasapiiniga ja leida selle (Mirtasapiini) sobilik kogus, võtta õhtul tund-poolteist enne und. Rohu toime: AD, rahusti (nagu Xanax ja Rivotril), energeetikat-ainevahetus mõjutab, und soodustav toime.
b) Muud tervistavad ettevõtmised ja tervislik eluviis on alati kiiduväärt ja toimiv.
c) NB. Kordamast ei väsi, et raviprintsiip (Ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid") olgu pidevalt silme ees. Seega: ravimid, harjutused ja uued prillid-eluhoiak, oma väärtushinnangute ümberhindamine - Mis oluline MINU jaoks, siis ühiskonna seisukohad ja ideaali mõõtskaala läbi Isikliku Mina.
d) Korrigeerida omi eesmärke. (vt. Tervisemaja soovitusi).
"Me vajame uueks eesmärgiks ka uut vahendit, nimelt uut tervist...mida pidevalt juurde võideldakse ja juurde võitma peab" Fr. Nietzsche.
Head võitlemist,
Jüri O.-M. Ennet