Neuroos? 14.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nii umbes 2 kuud tagasi algasid mul seletamatud ärevushood,kogu aeg on nagu mingi hirm,et minuga juhtub midagi,ma saan aru kõigest mis ümber ringi toimub aga kuskil on mingi häiire,mis ei lase rahulikult olla ega lõõgastuda!Pidevalt on peavalud ja kui käin siis hakkab pea ringi käima!Olen nii väsinud kogu aeg,käed higistavad ja magada ka ei saa,ei saa isegi aru miks!Ma ei oska midagi enam teha!See olukord on nii ära väsitanud!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule, siis saab ka diagnoosi ning vajadusel veidi arstirohtu. Üldtervistavaid võtteid saab koheselt kasutada. Probleemide "orbiidid" on: emotsionaalne, psüühiline, kehaline e somaatiline ja sohtsiaalne. Kõiki neid "orbiite" e kihte tuleb ravimisel arvestada. Arstirohi on abivahend ja siis vaja: a) sotsiaalselt elusihid ja tegemised konkreetselt paika panna ning vastav jõukohane tegevusplaan paika panna. Ka 4M-i e mängulisust: b) somaatiline "orbiit": terves kehas tervis ja vägev töövõime, kehaline aktiivsus parandab ka vaimset võimekust; c) psüühiline kiht: otsused vastu võtta ja mitte lõputult kõhelda. Korralik puhkus taastab ka vaimse jõu, usk endasse (suutsid Esivanemad, suudan ka Mina); d) emotsionaalne kiht: siin murest rääkimine (Pihtimine), psühhoregulatsioon. (vt. varasemaid soovitusi ja tegutse! vt Tervisemaja soovitusi raamatust "Väljavalitu").
Tegutse!
Jüri O.-M. Ennet