Somatofoorsed häired 18.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Minul on somatofoorsed probleemid.Olen ka varem teile kirjutanud ja head nöu saanud.Vajaksin rohkem teavet selle haiguse kohta.See haigus tekitab minus ebamugava häiriva tunde.Mis laadi psyyhilise haigusega on tegu.Kui ebamugavaks vöib muutuda.on oodata psyhhoose,skisoreeniat,neuroosi voi midagi seesugust.Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Somatoformsete häirete korral on suhteliselt püsivad somaatilised (kehalised) sümptomid, mille puhul uurimisel ei leita organi haigust ning patsiendid pöörduvad jätkuvalt oma keha-kaebustega arsti poole, nõudes uusi uuringuid.
Isegi kui sümptomite-haiguse algus ja püsimine on seotud mõne ebameeldiva stressiga, elusündmuse või konfliktiga, ei seosta patsiendid neid häireid psühholoogiliste põhjustega, seda ka ilmsete depressiooni- ja ärevussümptomite esinemisel.
Nende häirete korral võib tavaliselt näha nn. tähelepanuotsivat (histrioonilist) käitumist, eriti patsientidel, kes on solvunud sellest, et neil ei õnnestunud veenda arsti oma haiguse kehalises olemuses ja edasiste uuringute vajalikkuses.
Diferentsiaaldiagnoos
Hüpohondrialuul - kuigi veendumus nende häirete korral on küllaltki püsiv ja põhjendamatu, on see siiski teataval määral või vähemalt lühiajaliselt mõjustatav vastuargumentide, rahustamise ja veel mõne uuringu tegemisega.
Kui ebamugavaks vöib muutuda.on oodata psyhhoose,skisoreeniat,neuroosi voi midagi seesugust. Iga häirte on häiritavale ebamugav, individuaalselt häiriv. Psühhoosi sellest ei teki. Skisofreeniat sellest ei teki. Häiriv on külla.
Need häired on kõrvaldatavad.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Somatofoorsed häired

Tere!Somaatiliste häirete probleemiga olen saanud 2-el korral ravi Aurorixiga.Olen ravimist loobunud 6 kuud tagasi,loobumise järgi kasutasin Fenibutti j Xanaxit.Tegelen palju liikumisega.Edasiminek on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sportlik eluviis hoiab teid õigel rajal. Korralik puhkus taastab jõu ja elurõõmu. Minu harjutus Palve-Meditatsioon parandab ka aju verevarustust ning soodustab seega õppimist.
Somatoformsed haigused ...

Loe edasi

Somatofoorsed häired

Tere Jyri!Kirjutan teile jälle.nimelt mu probleem on somaatilist laadi ja pöen ka sydamereumat.peale liigesepöletikku see algas taas sygisel.Sain ravi Aurorixiga,suurem annus oli 2 tbl 150mg-st päevas.Mu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui hea rohi ning suurepäraselt mõjub - siis ei vahtata rohtu. Jätkata samaga ja annus leida see parim. Enesetunne ütleb ravim-annuse suurendamise või vähendamise vajaduse.
Kui organism oskas korra ...

Loe edasi

Somatofoorsed häired

TERE! Olen teile ka varem kirjutanud,Kuid vajan veel nöuandeid.Olen saanud ravi Aurorixiga,diagnoositi Somaatilised häired.Ravi pikkus oli 5 kuud,sinna sisse mahtus ka mandlite operatsioon,mille järgi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui pikk peaks olema nyydne ravi, kas on öige,kui öeldakse, et iga järgnev ravi on 2 korda pikem? Kas nyyd peaksid ravimiannused ka suuremad olema?Millisel juhul tuleb tösta rohu annust ja kui mul on rohust ...

Loe edasi

Somatofoorsed häired

Tere! kolm aastat tagasi oli tösine lugu,somatofoorsed hÃ¥ired.ei olnud yldsegi jöudu,soin palju magusat,suur tuimus.Arst lasi sisse vötta suurema annuse rohtu ravi alguses kohe,see tömbas asja veelgi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tore, et leidsite õige rohu - Aurorix (Moklobemiid). See rohi mõjutab dopamiini, serotoniini, norepinerfiini ainevahetuse kaudu nii meeleolu paranemist, aktiivsuse tõusu ja ka pahurust kõrvaldavalt.
Loe edasi

somatofoorsed häired

Tere!Kui inimesel on somaatilist laadi häired ja on saanud ka antidepressantravi,kas seda håiret saab pidada ka skisofreeniaks,kui perekonnas ei ole vaimuhaigusi.Mis on våga tähtis selliste häirete puhul?Kas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Kas seda håiret saab pidada ka skisofreeniaks,kui perekonnas ei ole vaimuhaigusi?
Ei saa, mitte kuidagi ei saa.
2) Mis on vÃ¥ga tähtis selliste häirete puhul?
Tervislikud eluviisid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: