Kuidas muuta valusid? 06.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minul tekivad rasketel, stressirohketel perioodidel rindu ja südamepiirkonda tugevad ning teravad valud, mis tekitavad suurt hirmu. Olen käinud nii kardioloogi juures koormustesti tegemas kui ka neuroloogi juures ja tulemused on olnud korras, siis olen aru saanud, et need valud on närvidest. Aga kas on olemas ka mingi võimalus neid vältida või suunata kuidagi oma mõtteid, et need valud üldse ei tekiks?
Öeldakse küll, et ärge laske stressil ligi tulla, aga kuidas vältida isiklike ja oma lähedaste probleeme, sellest pole ma veel aru saanud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aitavad mõõdukad kehalised harjutused (jalutuskäigud... kerge sport või jõukohane füsiline tegevus).
Aitavad psühhoregulatsiooni võtted (vt. varasemaid soovitusi).
Aitab Päevik, et oma organismi paremini tunda ja end edukamalt muuta. (vt. Päeviku ja 4-sarve analüüsi raamatust "Väljavalitu", võib teha ka päwevikukandeid oma sisetunde-mõtte järgi: (-) pool, mida vähendada, vältida ja (+) pool, mida siis igapäevaelus suurendada.
Korraalik töö- ja puhkerežiim ja tervislikud eluviisid.
Rahustavat teed võite võtta nädal-kaks, siis midagi muud.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet