Nõrganärvilisus 11.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Väiksest peale kardan verd ja igast sellist. Verevõtmise ajal olen kogu aeg kokku kukkunud. Umbes 2-3 aastat tagasi tegin kõrvaaugud. Algkõrvarõngastega olin olnud 3 kuud. Ostsin esimesed kõrvarõngad, tahtsin kõrva panna, aga ei suutnud. Muutusin väga nõrgaks ja ei suutnud püsti seista. Kukkusin kokku ja peale seda ma ei julenud kõrvarõngaid kõrva panna. Nüüdseks on kõrvaaugud kokku kasvanud.
Asi on siis selles, tahaks uuesti teha kõrvaauke, aga ei julge. Et kuidas saaks sellest nõrganärvilisuselt üle? Kas kord olnud kõrvaaukudega on valusam uuesti teha kõrvaauke, aga ikkagi esimeseks tahaks oma nõrganärvilisusest üle saada :(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Noortel on vererõhk normaalselt juba madalapoolne ja verevarustuse regulatsioon veel korralikult välja treenimata.
Jalutuskäigud või kerge sport on suureks kasuks, minu PM (Palve-Meditatsiooni) esimene samm on suureks abiliseks.

ENNETI PALVE-MEDITATSIOON
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne regioon e.vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Igast murest saab üle!
Heade soovidega,
Arstionu Jüri