Rahusti Bromazepaam 15.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Minu mure selline: mulle ei ole sobinud paljud ad-d ja olin ka 1osakonnas detsembris sees. Sealt ei leitud ka sobivat ravimit ja peale seda jäeti mind bromazepaam rahusti peale, päevas 1,5 tabletti, 3mg 1tablett. Nüüd on möödas peaaegu neli kuud, kui olen neid iga päev tarvitanud ja hakkasin ka uut ad-d katsetama nüüd. Aga jube mure on see, et ad ise teeb algus ärevust ja rahustitest on ka juba tolerantsus kujunenud, et natuke aega kõigest toimivad. Kas kui nii pikalt neid rahusteid tarvitanud on võimalik nende pealt maha saada? Diagnoos on mul nagunii ärevushäire, pluss lisaks uue ad katsetamine, mis teeb ärevust (5päeva vägisi sisse aetud) ja pluss veel rahustite jama. Mida soovitate? Kas omal jõul tuleb sõltuvusest välja ja kui hakkavad jälle need värinad ja krambid nagu, kas need on ohtlikud või tuleb lihtsalt ära taluda.

Tänud ette.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sellest Br-azepaamist tuleb loobuda, muidu võibki "konksu" otsa jääda.
Kui AD-d ja rahustid ei ole senini aidanud (ilma harjutusteta nad ei saagi aidata!), siis vaja proovida väikeste neuroleptikumide annustaga. Nii mina olen neid probleeme lahendanud.
Harjutused, kuldterakesi tervisekaaludele jne. vt. varasemaid soovitusi, vt. raamatust "Väljavalitu" mõtteid-soovitusi. Neid siis vaja rakendada.
Lahendid on olemas. Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet