Hingeldus nutmise ajal 12.02.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et kui ma hakkkan nutma, siis hakkan ma jubedalt hingeldama ja vahepeal sügavalt sisse hingates on ka see, et lööb vasakule poole südame juurde valu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hingamine ja süda on seotud. Nii hingamist kui ka südametegevust saab harjutamisega tugevamaks teha: jalutuskäigud, meeldiv spordiala. Minu Palve-harjutus (esimene samm) aitab pingetest vabaneda ja siis nutuks põhjus palju vähem.
Oma murest rääkida kodustele - jagatud mure on palju väiksem mure.
ENNETI PALVE-MEDITATSIOON
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne regioon e.vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet