Sundmõtted - tõmblemine 15.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen sellest emale rääkinud.
asi on sellest et ma teen ise seda tõmblemist. mitte minu keha ei tee seda vastu minu tahtmist.
Asi on sellest et mul tulevad nagu mingid sundmõtted.
Et sa pead ennast liigutama(tõmblema) ja et kui ma ei liiguta, siis juhtub minuga või minu emaga midagi ja et kui ei tõmble, siis tuleb selline mõte, et sa ei saa korralikult elada.
Kui mingi imelik mõte tuleb pähe, siis ma hakkan nagu ennast liigutama, nii-öeldud tõmblema ja see on nii häiriv.
Ema ütleb, et ära mõttle nendele mõtetele, aga ma ei saa seda takistada, mingi mõte tuleb ikka pähe.
Mul on peas selline asi, et kui sa ei liiguta ennast (tõmble), siis midagi juhtub või et olen midagi teinud või hakkan midagi halba või vastikut tegema või kui keegi hakkab minuga midagi tegema mõttes... ja selline kartus on mõttete juures.
Eelmistes kirjades ma ei ole vist enda murest selgelt kirjutanud.

Nii kui mingi mõte peas tuleb, nagu et mingi vastik inimene puututab mind mõttes, siis ma pean ennast liigutama hakkama, et midagi halba ei juhtuks.
Teine mure on see, et kui hakkan ükskõik kas arvutit või telekat käima lülitama, siis pean samal ajal head mõtet peas mõtlema, kui halba mõtet peas mõtlen samal ajal, kui teleka käima lülitan, siis hakkan kartma, et olen midagi teinud või midagi hakkab juhtuma.
Ma elan nagu enda mõtetes.
Äkki nüüd oskate soovitada, kas pean mingeid rohte võtma või minu palve meditatsiooni tegema hakkama?
Kas sellele haigusele on üldse rohtu, mis minu sundmõtted minema viiks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga halva asja vastu on rohtu, on ka sinu probleemide vastu. Mine psühhiaatri vastuvõtule ja saad konkreetset abi. vt. üle-eelmist vastust. Tegutse ja sa saad oma muredest jagu.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Sundmõtted, tõmblemine

Mida teha, kui teleka käima panen, siis hakkan mõtlema, et mul peab peas olema hea mõte. Kui on halb mõte samal ajal, kui teleka käima panen, siis hakkan ennast liigutama ja kui ma ei liiguta ennast, siis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Halvale mõttele pane mõttes sulud ja selle ette + märk. +märki pannes muuda sulgudes olev mõte heaks mõtteks ja siis pane saabas jalga jne. Näiteks, pähe tuleb mõte: "Olen kurb", siis see mõttes sulgudesse ...

Loe edasi

Tõmblemine, sundmõtted

Mul selline probleem, näiteks et ma ei saa küüntega asju puutuda, vaid mul nagu peas on selline reaktsioon, et ma pean ainult näppudega asju puutuma. Ja ma nagu ei saa sellest mõttest lahti ja et kui ma ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rägi sellest kindlasti Emale ja siis minge üheskoos psühhiaatri jutule.
Korralik puhkus - seda saad juba kohe orgaiseerida. Minu Palve-Meditatsioon (esimene samm) - saad kohe tegema hakata.
Loe edasi

sundmõtted

Tere, selline küsimus, et kas sundmõtted peavad alati olema vägivaldsed?
Pealei on mul mõnikord selline tunne, et kuna mul on sundmõtted, siis ma olen teistest väga erinev ja ei saa kunagi õnnelikuks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundmõte: 1) tuleb pähe vastu tahet, 2) kordub, kordub, kordub, 3) tekitab emotsionaalseid reaktsioone vastu enda tahet, 4) ei pea olema vägivaldsed.
Psühhiaater aitab. Lastepsühhiaatri juurde minekuks ...

Loe edasi

Sundmõtted

küsimus siis selline et kas sundmõtted on teismelise eas normaalsed ja kaovad pikapeale ära ja inimene kasvab neist välja.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundmõtteid ja sundtegusid on KÕIGIL. Kõigil, aga nad ei sega igapäevaelu ja inimene "kavab neist välja." Seega - osa neist kaob iseeneslikult. Neid pole vaja tähtsustada. Võta rahulikult.
Korralik ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: