Effexori kõrvalmõju? 21.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, hakkasin saama haiglas sellist ravimit nagu Effexor. Ravimit olen saanud natuke vähem kui nädal, seda antakse hommikul, aga igaks õhtuks läheb südametöö väga kiireks, nii et lausa nõrkus tuleb peale, kui püsti seista. Kas algus võib see kõrvalnäht olla normaalne ja hiljem möödub?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohtu võttes peab inimesel enesetunne ja tervis paremaks muutuma. Rohu annust vähendada või siis muuta rohtu.
Harjutused ja "uued prillid" on olulised - vt. eelnevaid.
Kui süda nö puperdab ja nõrkus tuleb peale, siis neid organ-süsteeme tuleb kehalise harjutamisega edendada, treenida.
Raviarstiga koostöö.
lisasoovitusi vt. minu raamatust "Väljavalitu", alust Tervisemaja peatükkidest.
Igast murest saab üle!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet