Raskused suhte alustamisel - kuidas valida arsti ja kas arst suudab mind aidata? 23.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mure on keeruline ja seda on raske kirjeldada, aga üritan. Olen eksnarkomaan, kes on tulnud sellest välja 2 aastat tagasi. Tunnen aga, et narko panemine on pannud tugeva põnksu minu psüühilisele poolele. Ma tean, et ma ei ole kole mees ega ka mingi debiilik. Muret valmistab see, et mul on sügavalt raske alustada kellegiga suuremat suhet, kui seda on sõbraks olemine. Näiteks kui ma olen jalutanud tüdrukuga, kes mulle väga meeldib ja ta käib minuga heameelega väljas, on minuga koos, ma lihtsalt ei suuda midagi ette võtta. Ma ei julge võtta tänaval käest kinni, kuigi ma tahaks seda väga ja eeldan et kui ta minuga kokku on nõus saama ja on minuga koos olles ise midagi alustanud, siis tal täitsa suva ju ei ole? Ma vist kardan liialt seda " EI " vastust, või midagi sellist, et " mida sa teed endaarust " Ma ei tea miks on nii. Ma eeldan et 15st korral 3l ma saaks "mida sa teed" vastuse. Aga mul on jubedad kartused selle ees ja ma ei suuda aru saada, miks. Otsustasin, et üritan selle probleemi üle võitu saada, aga mida teha, kuhu pöörduda? Kõige parem oleks seda muret rääkida nooremale naissoost arstile, sest eeldatavasti tema mõistaks mind paremini. Lühidalt mul on ülimalt raske panna vastassoost isikule käsi ümber, isegi kui ma näen tema olekust, et ta tahab seda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jaluta, suhtle ja ole ISE, ära proovi midagi end vägistades ette võtta. Käige kinos ja suhelge jne - aeg annab arutust ja peatselt-varsti muutub kõik loomulikumaks. Loomulik peabki suhtlemine olema.
Tehke koos sporti, see annab enesekindlust ja tervist mõlemile.
Väga paljud on alul häbelikud olnud, liigselt kartusmõtetes kinni. Ja kõik on sellest suheldes üle saanud.
Anna aega! Naudi olevikku koos Temaga.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Antidepressandid

Tere.

Mure mis mul on, puudutab rohkem minu elukaaslast kui mind. Aga siiski mõjutab ka minu elu. Nimelt eelmisel talve/kevade perioodil (täpselt ei mäleta kas oli talve lõpp või kevade algus) ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis rohtu võtab (AD-sid palju, toimed erinevad)?
Kui tihti ja palju alkoholipudel talle "ligi tikub"? Kas joob üksi või koos seltskonnaga? Kuidas pohmelus?
Kas agresiivne ja armukade?
Loe edasi

Mehe vaimne tervis

Tere

Mul on mure abikaasa pärast. Oleme 9 aastat koos olnud, nendest 4 abielus, 28 aastased, lapsi pole (ise oleme nii valinud). Alustan algusest.

Paar aastat tagasi tekkisid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isiksuse muster on "kriibitud", sellele viitab kiirlaenude võtmine, valetamine... mängurlus?
Kuidas alko-ga suhted? Millised on töö-probleemid?
Psühhiaatriga vesteldes selgeub enam - võimalusi ...

Loe edasi

Soovin rohust loobuda

Tere,
Olen tarbinud Remeroni15 üle 5kuu.Ise arvan,et võiks vaikselt otsi kokku tõmbama hakata ehk rohu võtmisest loobuda.Teen küll palju füüsilist aga kilod tulevad aina juurde,paljud riided on väikseks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Viige 10 päevaga annus nulli. Kaks õhtut 1/2 tabl., siis neli õhtut 1/4 tabl. ja ülejäänud õhtutel veel väike killukene.
Tehke muid harjutusi, sporti, suhelge! Kehakaal läheb korda.
Kõike ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: