Ärevus ja valud 21.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Üritan lühidalt teha.Umbes aasta tagasi hakkasid ärevushood. Pöördusin KKT ja psühholoogi poole, ravimeid ei pidanud kumbki nendest vajalikuks. Algas see "tõbi" nagu ikka välk selgest taevast, ajajooksul sellised ebameeldivus "valud" rikkakus. Südant on uuritud, kõik on korras. Tahaks öelda, et ärevus on möödanik ja elamist ei sega, kuid kadunud pole need "valud." Rinnaku valu on rohken selline kohati kõrvetav ja pooltel juhtudel liigutamisega suurenev/vähenev. Natukene murelikuks tegev on hoopis elline "närvivalu," mis esineb kõikjal. Näpud, käed, jalad. Selline seesmine, kiiresti tuleb ja samakiiresti kaduv. Tihti näiteks labakäes ja siis liigub ühte näppu edasi. Mõne sekungiga kadunud. Minu küsimus olekski teile, kas sellised valud võivaid olla seotud ärevusega?
On päevi kus neid praktiliselt ei esine üldse ja on päevi kus neid on tihedamalt. Kui see vastamisel abiks on, siis selgroog on mul lapsest peale arstide sõnul kõver. Igasuguse vastuse eest tänud juba ette ja teie raamat, Väljavalitud on vähemalt minul nii mõnegi mõtte teises suunas liikuma pannud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sisearst kotrollib südand ja uurib refluksi võimalus - need rinnakuvalude võimalikud tekitajad. Selja ja muud valud - eelkõige neuroloogi poolne uuring ja vaatamine. Närvipige suurendab olemasolevat valu.
See on esmane mõte.
Aga uuringud ja tegutsemises ikka samm-sammult.
Närvivalude puhul ei tee paha söögipärmi-jook (1/2 pärmikuubikust 3x3x3cm klaasi pudistada ja vesi peale, 3-5min pärast segada ja juua. Kord päevas. Seal palju Brühma vitamiine jms.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet