Xanax ja Imovane 26.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Xanaxi annused on tõusnud pea 5 mg päevas ja õhtuti, et magam jääda, pean veel 2 korda75 mg Imovane võtma. Olen lugenud palju ja järsk nende rohtude loobumine pidi tugevad kõrvalnähud jätma. Ega ma ei saagi ju neid võtma jääda ja kohe lõpetamine on võimatu, kas siis lihtsalt aegapikku kogust vähendama või kuidas? Alkoholi ma ei joo tilkagi, mitte isegi õlut.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sõltuvus. Neuroleptikumiga saab neid välja tõrjuda. Psühhiaater annab õige rohu ja õiges annuses.
Üldrahustavad harjutsed kindlasti päevakorda. Tervisemaja soovitused annavad uue motivatsiooni.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet