Alkohoolik perekonnas 07.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu isa on olnud terve elu alkohoolik ja nüüd viimased 2,5 aastat stabiilselt tsüklis olnud, vahel nädal aega kaine. Ma ei muretse oma isa pärast, sest tema käitumine on mulle nii haiget teinud, et teda pole minu jaoks enam lihtsalt olemas. Vähemalt mulle tundub nii. Ilmselt on see kaitserefleks ja alateadvuses närib see siiski mind edasi, kuid tema pärast olen ma otsustanud enam mitte muretseda. Olen mures hoopis ema pärast, kellega ta korterit jagama on sunnitud. Ma ei taha, et ta peaks sellist elu elama. Elama joodiku kõrval, koristama tema järel, seda viina ja mustuse haisu taluma. Meil on emaga väga tugev side ja ta tuleb isa alkoholi probleemiga paremini toime kui mina, kuid mind on see viimseni stressi viinud. Magama minnes viimane mõte ja ärgates esimene mõte on: mu isa on alkohoolik. Näen unes, kuidas mu isa tapab ennast ära. Olen ka näinud, kuidas mu ema on isa ära tapnud. Ma ei oska midagi ette võtta. Oleme teda aastaid vedanud narkoloogide ja sõltuvushaiglate vahet, miski ei aita. Kui ma saaks, siis ma teeks nii, et ei peaks teda kunagi enam nägema ega temaga kunagi kohtuma, aga see pole võimalik. Lisaks stressile ei suuda ma päris normaalseid suhteid luua. Ei oska olla võrdses paarisuhtes, alati on üks ülem, teine alam. Ma vihkan seda ja ei tea, mida ette võtta. Ei tunne ennast seltskonnas enamasti mugavalt ja mõtlen, kas käitun normaalselt ja kas nad tahavad minuga koos olla. Ja kui tahavad, siis ei saa aru, miks. Ma leidsin enda kõrvale toreda inimese, me saime hästi läbi, kuid ma ei oska olla heas suhtes ja rikun pooleldi meelega selle ära. Esmatutvusel jätan väga enesekindla ja hästi sõbraliku inimese mulje. Seda öeldakse mulle, kuigi tegelikult pole see nii. Ma ei viitsi ega jaksa sedasi jätkata. Olen käinud psühholoogi jutul, kuid mul on alati tunne, nagu räägiks seinaga, sest ta ei suutnud absoluutselt mõista, mida tunnen.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahustavad rohud-võtted pereliikmetele ja vajalik arstirohi Isale.
Tegutseme üheskoos ja küll siis tulemused ka tulevad.
Psühhiaater aitab.
Parimat soovides ja kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet