Pisted südames ja väsimus 01.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Aastal 2007 diagnoositi mul paanikahood. Perearst määras Citaleci
20 mg 1tbl.1x päevas. Võtan neid siiani. Sellel kevadel tunnen suurt väsimust ja jõuetust. Aeg-ajalt valutab süda füüsiliselt või siis torgib. Vererõhk madal -ülemine 90-100 alumine 60-70 pulss 65-75. Vereanalüüs korras. Röntgen korras. Perearst arvas, et äkki peaks rohtu vahetama või annust muutma. Soovitas konsulteerida psühhiaatriga. Aeg on küll kinni pandud, aga järjekord on poolteist kuud. Äkki saan Teilt nõu? Hetkel võtan organismi tugevdavaid vitamiine. Toitunud olen kogu aeg tervislikut. Väljas liigun piisavalt

Ette tänades, K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ainult AD-st ei aita. Harjutusi on ka vaja teha (viis rühma, alguses on kehalised, siis sotśiaalsed e. mängulisus jne). Ning siis uus hoiak e. uus eluviis. vt. varasemaid soovitusi või minu raamatust "Väljavalitu" ptk. 16. (Ristkülik diagonaaliga ja uued prillid - raviprintsiip), ptk 17. (Eneseabivõtted) ja siis Tervisemaja suunised.
Madala vererõhu vastu on hea minu Palve-Meditatsiooni harjutus, śee ka psühhoregulatsiooni aspektist oluline.
AD-st üksi ei piisa.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet