Kas tõesti peab ennast hulluks tituleerima, et normaalselt elada... 20.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei pea ennast hulluks ega soovi sellega kuidagi leppida. Nüüdseks on elu rohkem paika loksunud, aga okas on ikka hinges. Arst suurendab nüüd süstimise vahet ja vähendas ka kogust, aga ikkagi.
Mingeid hääli ega nägemusi pole kunagi olnud, ega tule. (Ema teeb koristamisest skandaali.)

Elan maal talus üksi ja grupi rahast on väga palju abi. See on mu ainus sissetulek, kuigi isa ka annab. Maal on see suur raha. Raha nagu tahaks, aga süsti mitte.

Kas tõesti peab ennast hulluks tituleerima et normaalselt elada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Koostöö psühhiaatriga olgu sõbralik, vastastikku tunnustav.
2) Ravi eesmärk on see, et Patsiendil elu-olu-enesetunne PAREMAKS läheks. Mõõdupuu on Patsiendi enesetunne ja adekvaatne käitumine. Käitumise osas saavad aga omaksed ja tohter kõrvaltvaatajana objektiivse sõna sekka öelda.
3) Häid ravimeid tänapäeval palju ja neid peaks proovima. Neid nii tabletina kui ka süstina. Võib ka kombineerida (süstiga teatud platoo ja tabletiga siis täpsustada doosi).
4) Normi-haiguse mõiste on lai. Üks on RHK-10 mõõdupuu (Rahvusvaheline Haiguste Klassifikaator), aga see ei võta isikut ja tema elu tervikuna ühiskonnas-elus-olus. Isiksuse omapära tuleb pöörata oma plussiks ja mõõdupuuks on see, et Mina juhin oma tundeid-mõtteid-tegemisi, et Mina olen sellest eelnevast Rõõmsameelne-Õnnelik.
5) Inimene on sündinud siia Ilmamaale selleks, et olla Õnnelik, Õnnelik Tunnetamisel, Õnnelik Tegutsemisel, Õnnelik Elamisel. See on Normi mõõdupuuks, see olgu eesmärgiks - selline on minu kindel veendumus.
6) KÕIK Suurmehed-naised on olnud Omapärased, nad on oma Omapära enda plussiks kasutanud. Küsimus ei ole seega Omapäras, küsimus on selles, kuidas me seda kasutame, kuidas juhime-haldame.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

enesetappu mõtted

eile õhtul oli selline tunne et lähen hulluks ära muidu mul on ärevushäired sellepärast et ma kardan et mul on mingi haigus kuna igalt poolt valutab aga eile nagu otsest paanikat polnudki aga järsku tuju ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Räägi probleemist Lapsevanemale (vana-vanemale), kellega hea suhe, hea läbisaamine.
2) Jaluta iga päev (hea kui mõne sõbrannaga, Lapsevanemaga..) - see maandab pingeid, rahuned, enesehinnang ...

Loe edasi

Ärevushäire

Tere,
14 aastasest saadik tegelen juba ärevushäiretega. Käin regulaarselt psühholoogi juures ja olen ka vahete-vahel söönud antidepressante. Tihti üks hirm läheb ja teine tuleb. Antidepressandid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimene ja keskkond (füüsiline ja sotsiaalne) moodustavad terviku. Väliskeskond on muutustega ja sise-keskkond peab olema nö muutumatu, stabiilne teatud kindlates vahemikes (kehatemperatuur, vererõhk jne. ...

Loe edasi

Ärevus ja gastriit

Tere!
Mulle on diagnoositud ärevushäire, millega on kaasnenud ka hulk kehalisi kaebusi. ( kõhuvalud, tuksed/tõmblused, hulluks minemise tunne, külmavärinad). Olen hirmust käinud kõikvõimalikel uuringutel( ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Närvipinged ja magu on oma tegevustes ühendatud. Seega - esiplaanile närvipingete maandamine ja tervise tugevdamine, siis rahuneb ka magu.
Refluxil on teised mehhaninsmid - siin vajalik hommikuti ...

Loe edasi

Naaskelsabad ajavad hulluks

Kas psühhiaatrist oleks abi või mida edasi teha ja kelle poole pöörduda?Kas tõesti pean õppima nendega elama?See on kohutav piin!Ma lähen hulluks.....hakkan arvama juba et pea igal inimesel on need,aga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Konkreetselt näen usse ja no ei ole närvidest,aga kogu see olukord mõjub küll mu närvidele nii,et eluisu hakkab otsa saama.
NB Selline väljaheite proov koos nende ussikestega tuleb siis arstile ...

Loe edasi

Segaduses

Tere. Mure selles, et ei tea enam, kuidas mis teha või kas vaja kusagile pöörduda. Pm on asi selles, et ei tea ei oska kuidagi normaalselt elada. Pidevalt olen närvis ilmaasjata. Olen mehega koos juba ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. meil on ühine 3-kuune laps, olen abielus pool aastat ...ei oska kuidagi normaalselt elada.
# Üksmeel ja teineteisest arusaamine-mõistmine tuleb koostöös. Ei ole nii, et minu tööd ja tema tööd, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: