Raske neelata 03.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on neelamisega juba mõned aastad raskuseid. Vahepeal kaob ära, aga siis jälle näiteks meenub see mure ja käib peal hooti. Kui pähe võtan, et on raske neelata, siis ka on. Põhiliselt vedelikke. Mõni päev lihtsam, mõni päev kergem. Kas sellise murega nõelravist oleks kasu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui aitab, siis on kasu.
Mina teeksin kuristamisharjutust - pikalt-rahulikult kuristada ja samas kaela, öla ja muud lihased lõõgastada. Kuristusvesi suust välja ja samas kael-õlad lõõgastada. 3-5 kuristamist korraga ja 2-3 korda päeva jookusul (hommiul, töölt tulles, õhtul hilja).
Minu palve-Meditatsiooni harjutus.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet