Enesekindluse kadumine 31.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Depressioon tekkis mul umbes 4 aastat tagasi, aga kahjuks arsti poole pöördusin alles 1,5 aastat peale haigestumist, kuna siis läks sisemine valu juba liiga suureks. Ei suutnud korralikult tööd teha ja tihti oli tunne, et lähen lõhki või täitsa hulluks. Arst määras ravimiks CIRAL 20mg, seda võtsin 6 kuud ja olukord paranes, sisemine piinav tunne oli kadunud, aga rõõmuhetki ikkagi polnud ja pole siiani. Vahepeal käisin sellepärast uuesti psühiaatri jutul ja tema arvas, et kui eelmine kord Ciral aitas, ehk aitab nüüdki, aga nii see ei olnud. Ravimiga kaasnes totaalne rahutus, südamekloppimine ja rütmihäired, suutsin seda 5 päeva taluda ja lõpetasin siis ravimi võtmise. Nüüd on umbes 3 kuud vaevanud mind enesekindluse kadumine, see on just lähedaste inimestega suheldes. Väldin absoluutselt silmsidet ja ei oska vesteldes kuidagi olla. Enesetunne on muidu enam-vähem, kui need rõõmu hetkede puudumised välja jätta. Mul jäi tabletikuurist seda Ciralit alles, mida proovisin ka võtta, aga jälle sama lugu, et tekkis rahutu jalalt-jalale tammumine ja ärevus. Mida peaksin tegema, et enesekindlus tagasi saada? Varem olin sihikindel, otsustusvõimeline ja küllalt hea suhtleja ja kas ülejäänud elu möödubki ilma ainsa rõõmuhetketa või annab seal veel midagi ära teha? Ka arsti vastuvõtule on mul küllalt raske saada, kuna töötan välismaal ja töögraafik on küllalt muutlik.

Ette tänades: I.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Mis depressiivsuse põhjus - seda kõrvaldada või suhtumist sellesse muuta.
2) Olemasolev depressiivne seisund kõrvaldada (ristkülik diagonaaliga... raviprintsiip: AD, harjutused, uued prillid -printsiibil)
3) Enesekindlus: a) kehalise tubliduse kasv on esmatee, b) Eesmärkide saavutamine ja selle tunnustamine ise, c) Sisendused-mantrad: Olen Väljavalitu ... (loe raamatust "Väljavalitu", mõtiskle, vali sihid ja tegutse!). Leides oma Eluvankrid leiab inimene ka enesekindluse!
Õige-uhke-enesekindel kehahoid annab ka hingele-vaimule õige hoiakuruumi. Selg sirgu ja pilk Tähtede poole, õlad taha ning rind ette, kõht sisse ja Mona-Linda naeratus näole!
Suhtlemine on treenitav - võtta elu mänguliselt, teatrimänguliselt!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Alkoholi vastane depoosüst.

Kas on depoosüstil mis on alkovastane on mingid kõrvaltoimed nagu seksuaalhuvi kadumine?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Meestel ju saadaval väga head erektsiooni kergitajad ravimid. Neid kasutada.
Alkoholivaba elu ja tervislikud eluviisid jätkuvad.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M: Ennet

Loe edasi

Reaalsustaju kadumine

Reaalsustaju on vähenenud. Umbes kuu aega tagasi proovisin kanepit ja umbes nädal pärast selle tarvitamist tekkis selline tunne nagu oleks pilves . nüüd on hakkanud selline tunne iga päev esinema ja see ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Tee iga päev paar kilomeetrit jalutamist.
2) Õigel ajal magama ja uneaeg olgu piisav.
3) Minu Palve esimene samm: vabastab psüühilisest pingest, parandav aju verevarustust, parandab sise-elundite ...

Loe edasi

Enesekindlus

Tere!

Mul on probleeme enesekindlusega ja sooviksin teada, kas oskate soovitada mõnda psühhiaatrit Tallinnas, kelle kaudu võiks abi leida?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. Kui inimene oma igapäevaseid vajalikke tegemisi (kaasa arvatud voodi kordategemine) mõnu ja korralikkusega teeb, siis kasvab ka enesekindlus. Korralikud töötulemused kasvatavad enesekindlust.
2. ...

Loe edasi

tänan teid vastuse eest.

tere hr. Ennet.

Küsisin teilt küsimuse teemal "enesekindluse ja enesehinnagu parandamine", millele vastasite 14-01-2006.

tahtsin teid tänada selle vastuse eest. aitähh.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tänud Teilegi!
Olete tubli ja kiitke end selle eest!
Naeratage ka uuele ülemusele, ülemustele see meeldib. Ja nagu ütles näitleja ning naljamees Paul Pinna: "Ja mis see mulle maksab, naeratada!" ...

Loe edasi

silmade tõmblused

13-aastasel poisil erutudes hakkavad silmad tõmblema, kas see viga on ravitav ja kas peab pöörduma psühhiaatri või neuroloogi poole?Selline puue on tal juba aastaid.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Laste psühhiaatrid tunnevad neid probleeme - tikid - hästi, oskavad ravida. Pöörduge kindlasti nende poole ja saate abi.
Rahulik kodune õhkkond, sportlik tegevus, enesekindluse kasv tuleb suuresti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: