Ärevus, ettekujutused 25.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline probleem, et kohati esinevad ärevushäired (näiteks enne kõnepidamist või suurema seltskonna ees küsimusele vastamist on üle keha värisemine ja keskendumisraskused), aga kui juba tegevus on, siis tuleb enamasti ilusti ja enesekindlalt välja. Ehk on see sellest, et olen üsna palju pidanud esinema. Mind häirib ennast rohkem see, et tihti on mul meelepetted. Kui ma istun lauas ja söön ja kuulen teist seltskonda kaugemal rääkimas, siis tekkib tunne, nagu nad räägiksid minust. Sellist tunnet tekib tihti, ent lühikese aja möödudes saan ise ka aru, kui naeruväärne see on. Põhiliselt ongi mul kahte tüüpi "luule": esimesed on sellised sotsiaalset tüüpi ja teised on tervisega seotud. Kui ma löön oma pea ära, siis tuleb esimesena mõte millestki eluohtlikust, näiteks sisemisest verejooksust peas, siis hakkan selle kohta sümptomeid uurima ja olen paanikas. Meelepetete puhul saan enamasti ise aru, et need pole realistlikud ja ehk isegi mõistan, kust need tulnud on, aga nendest lahti saada on raske. Väiksena oli mul teisigi, aga nendest olen välja kasvanud. Mul oli midagi jälitusmaania taolist, maakodus ööbides kujutasin ette, et öösiti tuleb keegi röövima jne. Tänavatel liikudes tekis kohati tunne, et keegi jälitab mind. Õnneks pole seda konkreetset probleemi juba pikalt olnud.

See lugu ongi minu jaoks kahe otsaga asi, ma pole varem kuhugi pöördunud, kuna mu elu ei ole otseselt halb ja sellised probleemid pole pidevad. Küll aga tahaks sellistest episoodidest lahti saada, kuid seda ilma farmaatsiatehaste abita.

Kindlasti teeb sümptomeid hullemaks vaimne pinge, magamatus, väsimus, stress jne. Tegelikult oleks veel siia palju taustalugu lisada, aga ilmselt ei ole internetis mõtet. Ühesõnaga ma saan aru, et kõik ei ole mu vaimse tervisega korras ja tunnen, et võiksin tegelikult elada kvaliteetsemat elu ilma ärevuse, ettekujutusteta jms.

Kõike head Teile

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Analüüsid end õigesti ja leiad probleemidel mitu tahku. Sinu probleemistik ongi mitmekihiline ja seega ka nende kõrvaldamine on mitmepalgeline. 1) Esinemisega seotud probleemid. Kehtib reegel - harjutamine teeb meistriks. Kasuks tuleb ideomotoorne trenn e mõttes esined suure (vajaliku) auditooriumi ees ja naudid seda. Tegelikus elus on ka nii, et saali "kätte saamine" on omaette kaif. Näitlejad selle kaifi pärast harjutavdki. Harjuta sinagi. Minu loen näitlejate elulugusid ja võtan sealt metoodilist õppust. Mida kuulsam näitleja, seda suurem eeltöö, sisemise-välimise rõõmuga harjutamine! Jäta see meelde.
2) Need kuulmised-tõlgendused. Nendega on asi ebaselge. Võimalused: a) üleväsimus (töö- ja puhkerežiim korda), b) kui kerge depressioon, siis nendest vabaneda (kerge sportlik tegevus), c) mitmete riskifaktorite vastu võitlemine (OK - Ole Karske, s.o. ei A.N.T.S. - ei Alko, ei Narko, ei Toksilised, ei Suits), d) midagi muud...jne.
Neid kuulmisi täpsustaksin - psühhiaatri jutule minnes. Kirja kaudu ei saa neid asju täpsustada ja konkreetset abi juhendada.
Universaaalne lõõgastaja, aju tugevdaja, õippimise edendaja, enesetunde parandaja jne on minu Palve-meditatsioon.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus ja luuvalud

Kas ärevusega võivad kaasneda erinevad luuvalud? Mul valutavad vahepeal nii käed kui jalad kui pea ja selg.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevus ja stress mõjutab nn luuvalusid ja teisi valusid, millest kirjutasid.
Ärevusest ja stressis saad vabaneda - korralik uni, jalutuskäigud, rahustavad harjutused, (Vt otsinguga Enneti palve ...

Loe edasi

Pearinglus

Tere dr ma ravin depressiooni ja ärevus häireid vahel käib pearingi ja on selline õõtsumis tunne peas pidevalt surun lõualuud kokku ja kael on pinges ja vahel on ka lihas pinged kas ned tõesti kõik on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Massaaž aitab - keegi teine massaaživõtetega ergutab meie keha ja psüühikat.
Ise enda keha aktiveerimine mõjub veelgi paremini.
Pearinglus - sageli vererõhu liigselt madal olek.
Head ...

Loe edasi

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

Cymbalta

Mis toimeainet sisaldab ad Cymbalta ja kas sobib ärevus raviks

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On antidepressant ja sobib ärevushäirete raviks.
Vajalikud on ka harjutused (viis rühma) ja uue hoiaku (prioriteedid, "uued prillid") kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

Peavalud, ettekujutused...

Tere!
Vabandust, et teid juba järgmise kirjaga tülitan. Kirjutasin teile paar päeva tagasi oma tüdrukust. Sooviks nüüd lisada veel natuke informatsiooni. Viimased 2 päeva on tal pea peaagu kogu aeg ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ebaselgetele probleemidele lahenduse saab tohtri (psühhiaatri) vastuvõtul.
Sportlik eluviis ja õige puhkerežiim alati soovitav.
Probleemi olemus annab ka lahendi tegudeks.
Pairmat, ...

Loe edasi

ärevus

Tere,

Kirjutasin paar nädalat tagasi (kood 52419). Enesetunne on juba päris hea. Kurguvalu ei ole, suudan juba pikemaid jalutuskäike teha ja isegi terve päeva aias tööd teha!
Ärevus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nüüd saan aru, et ärevus on mul juba pikemat aega sees olnud. Kas Teie arvates on võimalik täielikult sellest lahti saada..
- ON, on võimalik täielikult sellest vabaneda. Jätkake alustatud terviserada! ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Ettekujutused

Tere. Olen 24 a neiu. Mul on selline probleem, et iga päev tekkivad ettekujutused, mis on vägivaldse sisuga või vägivaldse sisuga ja absurdsed. Eriti tekkivad need siis kui ma olen närvis või ärevuses ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Esineb ka teistel ja need on kõrvaldatavad.
Psühhiaater aitab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M: Ennet

Loe edasi

hirmud

Tere,

Pöördun Teie poole murega enda ämma pärast. Ta on 63 aastane naine ja elab üksinda. Viimastel aastatel on tal tekkinud sellised ettekujutused nagu keegi jälgiks teda läbi seinte ja käiks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jutud ja lukud siin ei aita. Aitab arstirohi ja neid on väga häid. Pöörduge psühhiaatri poole ja saate abi.
Sellises noorus tekib mõnedel psüühikas sarnaseid häireid, mõnedel hiljem. Nende häirete ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: