Kuidas mehest üle saada ? 12.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kohtusin mehega aasta tagasi. Meil tekkis kohe hea klapp ja hakkasime igapäevaselt suhtlema ja nii see asi läks. Kuni hakkasid tulema probleemid ja tülid. Läksime korduvalt suure draamaga lahku, aga iga kord ka uuesti kokku. Nüüd me koos enam ei ole ning oleme üritanud sõbrad olla, kuid raske on olla sõber, kui tunded on siiani alles. Kui olen teda palunud, et lõpetaks suhtlemise, kuna see teeb mulle haiget, siis tema otsib ikka kontakti ning põhjuseid, miks minuga suhelda ja kokku saada. Ta uurib pidevalt, kus ma käin ja mis ma teen ja kas ikka tema vastu tunded alles ja kas on keegi teine ka mul juba. Kui helistab ja ma olen just välja minemas, siis see ärritab teda ning tuleb jälle tüli. Ta ei lase mind lahti ja hoiab mind endale, aga siiski kokku ei taha minna. Ma ei oska enam mitte kui midagi teha. Tunded on siiani alles ja suuremad kui eales varem, see kõik teeb nii haiget, see pidev masendus ja nutmine tema pärast on kogu mu energia võtnud. Ma olen alati olnud rõõmsameelne ja ülimalt positiivne, aga viimased kuud olen ainult nutnud ja tunnen ennast nii nõrgalt ning jõuetult. Ta on viimased kuud lihtsalt minu tunnetega mänginud ja ei lase mul üle saada. Ma tahan temast üle saada ja oma eluga edasi minna, aga ma ei oska Mida ma tegema peaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida sa oma Sõbrannale sarnases olukorras soovitaksid? Mida Ema (kui ta elus ja suhtlemine temaga sõbralik on) soovitab? Mida sisehääl, oma südamehääl vastab?
Mina soovitan ühe kuu pikkust suhtepausi ja siis 14. novembriks (Isadepäev) on tunnetes üht-teist selgemaks saanud. Kas tuleb siis kohtumisele (kui tuleb) tulevane Isa või keegi muu.
Aeg annab selgiust ja selgius vajab suhtes puhkust. Sportlik tegevus ja oma igapäevategevustega tuleb aktiivselt edasi tegutseda.
Kõigil on selliseid elujuhuseid olnud ja see õpetab nii ennast kui ka teisi inimesi paremini tundma. Nii me õpime, nii need elukogemused tulevad.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet