Unehäired või mõni tõsisem probleem? 22.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan oma elukaaslase pärast, kes on 27. aastane. Juba paar aastat olen tähele pannud, et öösiti toimub midagi imelikku. See ei ole iga öö, vaid vahelduva eduga. Vahest ainult kord kuus. Viimase nädala jooksul on juba 2 korda juhtunud, et ta tõuseb öösel voodist üles (umbes 3-4 aeg). Teeb selliseid imelikke asju nagu näiteks täna öösel, et paneb tule põlema. Ise räägib midagi hästi emotsioonikalt ja nagu kiiru ja hirmuga, et midagi jookseb põrandale. Küsisin, et mis viga. Ta ütles, et makrofleks jookseb põrandale. Siis rahustasin maha, et ei jookse midagi ja tulem tagasi magama. Eelnevalt on olnud ka nii, et meie pea kohal voodis on stepsel, kus minu mobiil laadis. Ta tõmbas selle välja ja ise seletades, et mahl jookseb. Läks ruttu kööki ja tõi mingi nõu :D Pidevalt on just sellised ärevushäired, mis on seotud mingi asja maha jooksmisega. Kuna ta ise tegeleb autoremondiga, siis äkki võib see olla seotud tema tööga? Ta täiesti silmad lahti seletab sellist imelikku juttu. Kusjuures ta hiljem (hommikul näiteks) ise mäletab, et ajas jama. Mind paneb muretsema, et äkki see asi süveneb ja varsti toob midagi muud köögist? Mis peaksime tegema? Ehk oskate nõu anda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaja on õppida veidi oma pingeid maandama: sportlik-tervislik eluviis (temale sobilik), õppida veidi psühhoregulatsiooni (vt. minu Palve-meditatsiooni 1. aste.). Teie omavahelised head suhted ja nii see probleem siis taandubki.
Head tegutsemist!
Millal Kurele telegrammi "toksite"?
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet