Väga raske depressioon. 13.01.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu naine on juba 4 aastat nii raskes depressioonis,et ükski arst Tartus ei oska teda aidata.Algas kõik sellest,et laps viidi kaks päeva pele sünnitust laste haiglasse ema juurest ära.Siis me veel ei teadnud,et meie laps ei hakka rääkima,käima,isegi mitte roomama.Nüüd on sellest neli aastat möödas.Lapsel diagnoos puudub kuna lapsel ei leita ühtegi viga.Ema aga süüdistab kõiges selles ennast,kuna ta oli juba kaks korda varemalt ,ükskord sünnituse katkemise pärast ja teinekord peale sünnitust psühhiaatria haiglas olnud.Tema arst oli talle öelnud,et ta ei tohi enam sünnitada.Raseduse ajal oli ta ise vägagi õnnelik.Nüüd aga ta aina mõtleb et miks ta sünnitas,kas ta ikka tahtis seda last,kuna rasedaks jäämine oli juhuslik.Need on need mõtted millest ta nelja aasta jooksul ei ole lahti saanud.Selle nelja aasta jooksul on ta rohkem haiglas olnud kui kodus.Ise on ta sellises seisus,et ta kardab,et taei tule enam ühegi asjaga toime.Kodus ta väriseb üle kere vahel trambib jalgadega ,plaksutab kätega ja teeb igasugu muid asju.Laks korda on ta püüdnud endalt elu võtta.Varem oli mu naine vahest liigagi liikuv.Kodust oli teda vägagi raske kätte saada jamustust ja kasimatust ei sallinud ta silmaotsaski.Nüüd ei hoolitse enam ka enda eest.Kodus on ta koguaeg kas pikali või kõnnib edasi ja tagasi.

Arstid ütlevad,et nad on kõike proovinud ja ei oska enam temaga midagi peale hakata.Kasteie oskate öelda,kas sellisele inimesele aitaks hüpnoosi ravi ja kui aitab,siis kust seda saab?Tartus öeldi,et neil sellist asja ei ole ja et temale see ei aitaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu on Teiele suurt muret "pakkunud" ning sellega kaasnev depressioon on suuesti mõistetav. Aga aeg ning elu lähevad edasi ning eilse päeva mured tuleb seljataha jätta. Leian, et arstirohtude abil on seda kergem teha. Soovitused: 1) esimeses järjekorras hingeelu ning psüühika rahustamine. Viimastel aastatel on ka uusi ravimeid kasutusele tulnud. Kõhkluste-kahtluste korral konsulteerige ka mõne teise tohtriga. 2) Kontrollida-konsulteerida põhjalikult naistearsti juures.

Kõike ei ole kunagi proovitud. Alustage psühhiaatrist (psühhiaatritest).

Kannatlikkust! Tegutsege!

Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet