Kuidas saada pingest vabaks? 10.05.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Oleks soov vabaneda pingeseisundist. Seoses stressiga, ärevushäirega võtsin pool aastat Fluanxoli 1mg päevas. Siis suutsin tööl käia ja enesetunne oli enam-vähem ok. Arst soovitas siis rohtu vähem võtta ja lõpuks ära jätta. Ilmselt ärajätmisega seoses mul tekkisid südame rütmihäired, pidevalt jättis lööke vahele. Tekkis ka pidev ärevus ja lihaspinge. Nüüd olen kuu aega haiguslehel ja võtnud jälle Fluanxoli 1mg päevas, sümptomid on leevenenud, kuid pinge lihastes esineb ikkagi, samuti esineb südamel vahelööke tunduvalt vähem kui varem. Sooviksin vabaneda pingetest ja arvan, et ka südamega loksub siis kõik paika. Liikumine, sport mõjub kindlasti antud juhul kasulikult, kuid seda siis, kui lihaspingeid ei esine. Lihaspingete puhul liikumine annab vastupidise tulemuse, tunnen end nõrgana ja üleväsinuna. Palun Teie soovitust, kas peaksin jätkama seda ravi suuremas annuses ja kui kaua või kasutama mingeid alternatiivseid meetodeid? Tänan vastamast!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui Fluanxol on hästi mõjunud, siis seda jätkaksin. Õhtul võtaksin Valocordin-Diazepam tilku (rahustab siseorganeid, eriti südand ja lõõgastab ka psüühikat). Alustaksin ka Palve-Meditatsiooni harjutusega aeglaselt, rahulikult.
Järgnevaid soovitusi vaataksin Tervisemaja soovituste hulgast, vt. minu raamat "Väljavalitu".
Kasukas on ka Päeviku pidamine, sellest ka juttu nimetatud raamatus.
Probleem on kõrvaldatav!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet