Alkoholist loobuminel ja ampull 12.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on mure enda pärast, kuna igal nädalavahetusel joon alkoholi, vahel isegi 2 päeva ja viimasel ajal on see suureks probleemiks. Tervis hakkab juba jukerdama, tahan sellest lahti saada, aga alati tuleb keegi sõber jälle õlledega ja siis läheme jälle pärast viinale üle. Ja viimasel ajal ma ei mäleta järgmisel päeval, mida ma tegin, ma sõna otseses mõttes keeran ära, kui joon, siis ma teen selliseid asju, mida ma kunagi ei teeks. Ja jubedad pohmellid on mul. Muidugi on mul siin suur depressioon, vahepeal olid mul paanikahood isegi. Ma tahaks sellest joomisest lahti saada, tahaks uut elu alustada. Mida ma peaks tegema? Kas alkoholi ampull oleks mõistlik otsus ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sportlik tegevus ja sportlikud sõbrad - viinaninadest esialgu eemale hoida. Kui juba ise karskuserajal, siis saab ka need sõbrad-ninad karskuserajale suunata enda eeskuju ja selgitava jutuga.
Rohkelt vedelikku (eelistatult mineraalvett), pärmijooki (seal B-rühma ja PP vitamiinid). Söögipärmi kuubikust 1/2 veega veeklaasi ja kord päevas juua seda vedelikku ülepäeviti ca kaks nädalat. Elusihid enda jaoks paika panna.
Psühhiaatri jutule ja saate veidi (vajadusel) rahustavaid arstirohte.
Kui tahet on, siis jõuate eesmärgile. Kui tahtejõudu vähe (nö vedel vend), siis vaja ampulliga v. süstiga enda rajale viia.
Pingete maandamine (sport ja psühhoregulatsioon) tuleb ikkagi selgeks õppida, muidu organism leiab mingi muu paha-kanali nende pingete maandamiseks (otsib lahendusi mingi tervisehäire kaudu).
Koostöös psühhiaatriga saate tulemusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet
Kui