Sertralini veidrad kõrvalmõjud 18.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Küsin oma sugulase pärast, kes on 40-aastane mees. Eelmisel aastal diagnoositi tal depressioon (oli ka psühhiaatriahaiglas) ja ta hakkas saama raviks Sertralini 50 mg (millalgi suvest alates). Algul tundus, et tal on parem, kuid nüüd on olnud mitu agressiivset episoodi ja vägagi ebaadekvaatset käitumist. Suur soov midagi osta, kui raha otsa saab, siis ka varastada - peaasi, et saaks ebavajalikku kaupa kokku vedada. Kui aru pärida, ägestub ja sõimab teisi hulludeks ning soovitab ravile minna. Nüüd on juba kaks korda tegemist olnud politseiga, sest ta tahab varastada ja kui peale satutakse, hakkab ähvardama. Tal on kadunud ajataju, st võib viis korda päevas püüda rongi peale jõuda, aga jääb iga kord maha. Vabatahtlikult ta ravile end viia ei laseks. Samuti ei ole mul täit ülevaadet, mis ravimeid ta veel tarvitab, tal on diagnoositud ka Crohni tõbi, uuringud on pooleli, sest ta ei jõua vististi kohale. Väga pikk mees, kaalub alla 60 kg. Valuvaigisteid on ka tarvitanud, lugesin Internetist, et need ei sobi Sertraliniga kokku. Alates 1. märtsist ei pidanud enam seda depressiooniravimit võtma, kuid seisund on sama püsinud.
Leidsin sarnase käitumisega juhtumi:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090901195502AAUFAtK%0A
Kuidas aidata seda meest. Kas kuidagi saab kohtult määruse, et teda ravile võetaks? Terve pere on stressis, et mis järgmiseks juhtub, ise ma olen veendunud, et inimene vajab vaid korralikku ravi ja jälgimist kinnises asutuses mõnda aega.
Aitäh, kui oskate aidata. Tema enda arst ei ole väga huvitatud temaga tegelemisest, ei tea, mis põhjustel, ise ma ei ole suhelnud temaga, nii räägib kannatava mehe ema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tuginedes ülalöeldud infole jääb mulje, et AD (Sertraliin) ei ole õige arstirohi. Õige diagnoos, õige ravim - siit alustada. Kas on probleeme alkoholiga?
Psühhiaatri jutule ja seal selgub edaspidine, sealt käitumise juhised. Kui see mees ise ei lähe, siis mõni lähedane mingu ja püüdku olukorda psühhiaatrile selgitada.
Kannatlikkust ja tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Aastatepikkune antidepressantide kasutamine

Tere!

Vabandan ette pika kirja pärast. Mul on mure seoses pikaajalise antidepressandi kasutamisega. Olen nimelt alates 2008. aastast vahelduva eduga olnud antidepressantide peal.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Arstidega koostöö jäägu ikka esiplaanile. Neuroloogid annavad aju-tervise kohta infot, perearst sise-elundite ja südame-veresoonkonna osas ning psühhiaater siis ärevushäire valdkonna häire kohta.
Loe edasi

AD ei aita

Võtan juba ca 3 kuud 2 Sertralini päevas (1 hommikul, 1 õhtul) ja 1 0,5 XanaxXR õhtul....aga ikka on pidev ärevus ja väikseimgi probleem paneb käed hirmsasti värisema ja segaduse tunne on....elu-olu on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Seda rohtu on 50 mg ja 100 mg tabl. Milline on kehakaal? Annusega mängida, et leida teile sobiv annus.
Sretraliin kuulub SSRI antidepressantide rühma (mõjutab serotoniini tagasihaaret ajus-sünapsites. ...

Loe edasi

Sertaline teva 50mg

Tere, mulle kirjutati sellist ravimit nagu Sertaline teva 50mg, kuid tahaks teada, et kas selliste ravimitega võib võtta koos sellist ravimit nagu Meto zok? Ma arsti käest küll küsisin ja tema üttles, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tohib, ainult eri ravimite võtmise vahel olgu ca 1tunniline vahe.
AD on hea, aga harjutused on olulised. Ainult Sertralini võttes jääb palju ravivõimalusi kasutamata. vt. varasemaid, harjutused, ...

Loe edasi

Paanikahäire.

Tere.
Olen võtnud Xanaxit ja Sertralini 5 päeva aga enesetunne on ikka väga ebameeldiv koguaeg on ärevus ,hirm.Kas ongi algus nii raske?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Xanax on rahusti e. niiöelda "kiirabi-ravim," aga Sertralin (Zoloft, Sertral) põhiravim - antidepressant (AD). AD-eid on palju ja nende toimed erinevad. Teie ravimi korral võib (ei pruugi) teile tajutav ...

Loe edasi

remeron

Kas Remeron sol on efektiivsem antidepressant ja millised on tema kõrvalmõjud.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rohu puhul on tähtis ikkagi põhi-mõjud. Remeronil on: AD toime, rahustav, ainevahetust reguleeriv, päevapingeid maandav, unerohuna toimiv.
Kõrvaltoime on tavaliselt kõrvalise tähendusega, ei sega. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: