Alkoholist loobumine ja peavalud 05.01.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen joonud peaaegu iga päev umbes 20 aastat nö. "mõõdukalt", st. tööd ja tegemised pole eriti kannatanud, kuid tervis küll. Eriti ajutegevus, ärevushäired jne. Olen mees, 45 a.
Nüüd otsustasin loobuda sellest mõttetust tegevusest ja enesehävitamisest. Olen olnud kaine 40 päeva, algul AD kasutades, nüüd ilma nendeta. Ainuke jäänud kaebus on igaõhtused kohutavad peavalud. Ei võta ära ibuprofeen ega aspiriin.
Oskate soovitada käsimüügi ravimeid või looduslikke vahendeid, mis aitaksid ajul kiiremini taastuda, arvan, et need peavalud on seotud just aju- ja närvirakkudega.
Tarvitan vitamiine, pärmi, igasugu värskeid puuvilju, veidike sporti. Kuidas saada lahti veel peavaludest, kaua see võib kesta ? Parimat soovides.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mineraalvett rohkelt, pärmijook (seal B-rühma vitamiinid), jalutuskäigud ja siis kerge kehaline harjutamine (treeninguga olla tagasihoidlik). Rahustavad teed apteegi vabamüügist.
Minu Palve-Meditatsiooni harjutus ja korralik uni.
Olete tubli, jätkake.
Jüri O.-M. Ennet