Kuidas aidata inimest, kes ise endast ei hooli? 05.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere..

Kui inimene on osutunud nii endale kui ka teistele ohtlikuks, alkoholi tõttu küll, kuid ka kainena mõtleb väärastunud asjadele, kas siis on võimalik seda inimest kuidagi...ravile saata..või ära isoleerida...et ta saaks aru, kui rumal ja jõhker ta on olnud ning.. ehk suudaks joomisele lõpu teha. Ta ise on rääkinud juba 20 aastat, et ta tahab end parandada ja iga kord lubab arstile minna, kuid seni pole sest kasu. Käis ta ka psühholoogi juures, kuid peale mõnd käiku hakkas ta kõike ja kõiki kahtlustama ning minu arvates läks asi tal peakeses üveel rohkem segaseks. Tegemist on üsna halva tervisega inimesega, kes tarvitab ohtralt igasugu rohtusid..seejuures...alkoholi tarbides unustab ta need ning väidab, et alkohol on parim ravim, sest laiendab veresooni jms...

Kuidas aidata inimest, kes ise endast ei hooli?

Tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui inimene on osutunud nii endale kui ka teistele ohtlikuks, alkoholi tõttu küll, kuid ka kainena mõtleb väärastunud asjadele, kas siis on võimalik seda inimest kuidagi...ravile saata.
-Krooniline alkoholism tekitab agressiivsust. Lõhub tervist mitmel rindel. Psühholoog siin ei aita, siin aitavad arstirohud eelkõige ja siis psühholoog.
2) Tegemist on üsna halva tervisega inimesega, kes tarvitab ohtralt igasugu rohtusid..seejuures...alkoholi tarbides
- Ohtralt igasuguseid rohtusid saab ta peretohtrilt ja peretohter peabki seda Alko-Kuradit temast välja hakkama ajama - koostöös psühhiaatriga.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet