Minu mehel depressioon 02.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu mehel on depressioon ja ma ei tea kuidas mina teda aidata saan ja kuidas ma ise sellega elatud saan?Ma ise olen ysna kannatamatu inimene ja tahan teada kuidas ta end tunneb aga ta ei vasta midagi,vöi siis on väga ärritunud.Ma kardan et me pere läheb katki ja tundub et ka minul on depressioon.See on nii rusuv.Arsti juures ta on käinud ja rohtusid vötab nyyd 4 päeva.Kunas vöiks paranemis nähte loota?Ma arvan ,et ta läks arstile ysna ruttu.Vähemalt ei kurtnud ta enne eriti.Tal on depressioon enne olnud aga mina ei tea sellest haigusest eriti midagi ja olen paanikas sest tal pole kohe mingisugust huvi minuga suhelda.TAHAN ,ET ME PERE IKKA SELLE YLE ELAKS.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enesekindlus külvab kindlust, rõõmsameelsus tõstab tuju, kaastunne jagab muret. Erilisi "nippe" vaja teha ei ole, elada sõbralikku elu, loomulikku elu edasi.
Tema rohud hakkavad kohe mõjuma, aga nähtavaid-tuntavaid tulemusi saab näha umbes nädala pärast.
Olen varem tuhandeid kordi rõhutanud, et harjutused on vajalikud (vt. eelnevaid soovitusi).
Depressioon on kõrvaldatav! Peresuhetel mitu kihti ja seda peate veidi analüüsima, et kus see põhjuste kobar ikkagi on. Tabletiga peresuhteid ei korrasta, aga rahulik meel tuleb kindlasti kasuks.
See mida ootad ja ette kujutad, seda liini ka elu suuresti kulgeb. Siit tehke järeldus.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet