Mure mehe pärast 28.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sunnib mind abi otsima tõeline mure oma mehe pärast. Ehk, siis nagu praegune seis meil kõigil raske, palju rahalisi kohustusi, töömuresid, kodumuresid, alkohol, narkootikumid, ja samalaadsed sõbrad, lisaks veel hirmus isetedvus, et temaga kõik korras. Saan aru, mured meil kõik, kodus olen püüdnud anda talle palju nn vabahingamist, oma soovid tahaplaanile jätta- ilmselt see on minu suurem viga. Tema jätkuv alkoholi pruukimine, käega löömine koos tehtud pingutustele ja samas nagu sellest kinni hoides( kuna meil on väike armas laps, kelle külge aegajalt "üritatakse" klammerduda, kui ta meelde tuleb). Pidevad öised äraolekud, samalaadsed sõbrad jne. Olen püüdnud temaga sellel teemal vestelda, kuid asjatult, ikka olen ma rumal ega tea asjadest midagi. Nüüd on ta siis leidnud endale "saatusesõrme" nagu ta seda nimetab ja sellega teeb ta veelrohkem haiget. Ausalt öeldes olen ma ise ka sisemiselt puruks kistud, kuid olen valmis veel pingutama, kui keegi targem spetsialist suudaks abi pakkuda. Tahan oma meest väga aidata, ta tagasi maapeale tuua. Eriti jube on vaadata kuidas tarbitakse alkoholi ja Xanaks tablette koos lihtsalt et hommikul poleks paha olla, lisaks sigaretid ja kange tubakas jt mõnuained,ülekaalulisus jne.
Raskeks teeb tema aitamise ja rääkimise juures see, et ta on väga "iseteadlik", enamus inimesi tema meelest on nn tropid ja mulle tundub, et tegelikult vaevavad teda tema sisemised kompleksid- ta ei saa olla oma sõpradest( kes on talle kõige tähtsamad elus) halvem, kui sõbral on ikka väga hea elamine, auto jne, siis tal ei saa see mitte kehvem olla. Teate meil on need kõik olemas oleme selle koos saavutanud ja tegelikult pole mulle see materjaalne külg nii tähtis, mulle on vaja inimest, raha on siin elus kaduva väärtusega. Tahan väga aidata armastatud inimest, sest valus on vaadata kuidas ta ennast ise hävitab. Oskate ehk nõu anda?
Teile kaunist aasta lõppu soovides

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkoholism! Vajab ravi. Ravimine ja hea tulemus on võimalik.
Kohtume uuel aastal ja alustame üheskoos.
tel 56 463 830
Igast murest saab üle!
Kannatlikkust ja tegutsemistahet uueks aastaks!
Jüri O.-M. Ennet