mure 27.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Mul mure ja ei oska sellega kuhugi pöörduda. Asi selles et meil mehega 2 väikest last, ühine vara ja pangalaen. Suhted sassis tema joomiste pärast. Mõlemale sobivat lahendust ei suuda leida ja nüüd ta terroriseerib mind. Ütleb et joob minu kiuste ja käsib mul end ära tappa, ma olevat hull ja teen sellega kõigile teene. Eile ähvardas ta ise juba mu elu kallale kippuda. Ma pole selliste asjadega varem kokku puutunyd ja hakkan juba vaikselt ona mõistuses kahtlema. Äkki oskate soovitada mõnda psüholoogi kes oskaks sellise teemaga tegeleda. Kaine peaga ta täitsa normaalne mees, ise ta ilmselt pole nõus abi otsima. Ta ei tunnista seda probleemi.
Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ähvardamisest teatada politseile - sellist ähvardamist ei või endateada jätta. Küsida nõu lastekaitse töötajailt, minna naiste turvamajja koos lastega - seal spetsialistid ka aitavad edaspidise suhtes.

Mehe vanemad organiseerigu pojale alkoholi vastane ravi.

Lihtsalt jutuga need vahekorrad ei parane. Kui ta ravile läheb ja ravikuuri ka edukalt läbi teeb, siis saab jälle kooselu 4-5 kuu pärast (kui ta kaine on selle perioodi olnud) peale mõelda. Selline mees ei tohi edaspidi tilkagi võtta.

Asjade organiseerimisel võtke ka oma lähedased (kui nad elus) appi. Mitmekesi on kergem.
Laste nimel peate tegutsema resoluutselt, mehe sõnad ei maksa. Mees peab karsklaseks saama.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet