kohutav hirm 20.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

pea on raske...rinnus (päikesepõimikus) oleks nagu raske kamakas...iiveldab, kõht on lahti...kohutav hirm on...iga väikseimgi ettevõtmine tundub tohutut vaeva ja jõudu nõudvat, aga jõudu nagu üldse ei oleks...ihu läheb kõik nõrgaks...ja kõige hullem on ikka see hirm

sellised hood (nii palju, kui sõnadega kirjeldada oskan) käivad peale...ja kestavad ikka mitu päeva

kas peaks neuroleptikume proovima?..AD-d hästi ei sobi...tundub, et isegi tekitavad selliseid tundeid

Aitähh!
N (50)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes ja mida on diagnoosinud, kelle juures käidud?. Milliseid AD-d proovitud? Mida veel ette võetud? Millest kõik tekkis ja millal?
Hirmudel sadu tekke-tegureid ja avaldumisi - sellest sõltub ravi. Ka neuroleptikumid võivad raviskeemi tulla. Otsustab raviarst.
Mida lähedased sellest hirmust arvavad, soovitavad?
Mina soovitan psühhiaatrit.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet