kohutav rahulolematus 01.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mind piinab juba aastaid jube rahulolematus enda , oma mehe ,lapse ja kogu ümruskonna suhtes. Vahest on juba hirm,et ei saagi enam abi ,iga pisemgi asi ajab mind närvi ja tahaks olla vaid üksinda ,et mitte taluda oma lähedasi. Iga asi isegi ,mida ostan ei meeldi mulle varsti ja ka lapsega oli nii, et jäin rasedaks ,siis olin kohutavalt rõõmus ja siis,kui tundsin lapse esimesi liigutusi vallandus tunne,et ma ei taha ka teda enam. Täpselt nii nagu kõigi asjadega ,tüdinen ma ka inimestest. Olen ise sellega püsti hädas ja ei suuda mind ka psühhiaater siiani aidata.Kirjutas mulle ad-d aga ma ei näe mingit tulemust .Ikka ihkan üksindust ja ei taha ka millegiga tegeleda eriliselt .Olen rahulolematu iseenda ja teiste ning ennast ümbritseva suhtes.Vahest on tunne ,et ainult surm aitab ja miks mind siia ilma üldse sünnitati ja kahetsen ise ka ,et ma lapse sünnitasin. Mida siis ette võtta oma eluga ,sest selliste tunnetega ma enam jätkata ei suuda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Mind piinab juba aastaid jube rahulolematus enda , oma mehe ,lapse ja kogu ümruskonna suhtes.
- Üks korralik läbipõlemissündroom. Töö- ja puhkerežiim vajab korrastamist. Siis selginevad ka eesmärgid ja nendele suundumised.
Puhkus (ka lühikesed hetked päeval) taastab jõu, energia, eesmärgitahte. Minu harjutus vabastab üleliigsest pingest, õpetab psühhoregulatsiooni.
Esivanemad ei võidelnud vabadust ja eluraskustega mitte selleks, et me nüüd niisama käekesed rippu laseme.
"Inimene on miski, mida peab ületama. Mis olete teinud ta ületamiseks?" (Friedrich Nietzsche). Biblioteraapia on hea. Alusta Jaakobuse kirjast (Uus Testament) või Nietzschest - mõlemilt poolt võib asjaoludele-inimesele läheneda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Arst keeldub ravimast.

Tere!
Psühhiaater, kelle juures oma terviseprobleemidega käinud, keeldub ravi määramisest.Ise juba täiesti mures, kuna ei saa abi .Ei tea, kas tegu skisofreeniaga, depressiooniga.Nimelt siis pidev ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst saab paljudel juhtudel aidata. Psühhiaater - leida koosmeel ja koostöö. Kui ei õnnestu, siis uus psühhiaater (kui see teie elukohas võimalik on).
Apteegi vabamüügirohud (rahustava toimega, ...

Loe edasi

viharavi

Tere

Kas oskate nõu anda, kelle poole pöörduda? Ilmnevad äkkviha hood , mis lähevad ka aegajalt vägivaldseks. Rahulolematus olukordades, kus seda tegelikult ei peaks tundma ning elukaaslase ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stressi jätkub Kõigile. Vajalik on liigsest vabaneda:
alkohol (varsti terendab alkoholism),
rahustid (varsti nendest sõltuvus),
stressitekke põhjuste kõrvaldamine (paljud neist sotsiaalse ...

Loe edasi

Rahulolematus paratamatusega

Kas on mingit mõtlemisviisi, mis vabastab vihast ja rahulolematusest paratamatuse ees, näiteks terviseprobleemiga seotud paratamatuse ees, kui probleemi on ravimitega raske või võimatu lahendada?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On rohud, et haigust leevendada ja kaebusi kõrvaldada, on võimalus mõtlemist-hoiakuid korrigeerida. Haigusi on loomulikult mitmeid ja mõnede osas ei saa väga-väga palju asju muuta, siis läheb põhirõhk ...

Loe edasi

Söömishäire

Tere, kas Teie meelest vastab tõele lause: Söömishäired ei ole tingitud inimese kehakaalust, vaid tema psühholoogilisest nõrkusest?

Tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Söömishäirete põhjuseks on sisepinged, varjatud või siis varjamatu depressiivne seisund ning enda minaga rahulolematus. Sööpmishäiretel on ka mitmeid kehalise tervisega seotud põhjusi (hormonaalsed nihked, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: