lapsel on tekkinud kartused 24.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere minu 2.5 aastasel lapsel on tekkinud kuskil nädal aega tagasi kartused ei taha enam üksi vetsu minna, samuti kardab üksi magama minekut ja kui keegi tuleb uksest sisse siis ta jookseb kardina taha ja ehmub väga kiiresti. kuskil 2 kuud tagasi läks ta lasteaeda aga talle seal hirmsasti meeldib aga kuskil 3 nädalat peale lasteaias käimist hakkas öösiti pissi voodisse tulema ja nüüd kasutame öösel mähkmeid. kuidas saaks teda aidata et ta saaks nendest hirmudest ja pissimise probleemi leevendada?
Teid ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt mingi uus stress. lasteaiastress. Võimalusel mõneks ajaks koju võtta, kodus rohkem kehalist kontakti ja julgustust. Aegajalt ikka on uues keskkonnas probleeme. Mida kasvatajad arvavad?
Julgustada, mitte pahandada!
Arstirohtudele esialgu küll ei mõtleks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet