Rahu 09.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kuidas käituda kui stressirohke perioodi tõttu närvilisus ja kehv uni ei taandu? Lisaks ärritun plahvatuslikult ja mõni päev"kass kallal"- kehv olla, klomp kurgus.
Spordin regulaarselt kuid pingelised olukorrad ei lase rahulik olla. Vahel on alkoholist kasu, 2-3 õlut ja ongi hea rahulik. Kas on olemas looduslikke rahusteid või mis oleks mõistlik teha? Olen haudunud mõtet minna jooga kursustele, kuid millist neist valida? Tahaks omada tehnikat: a) et enne pingelist olukorda ennast kiiresti maha rahustada. b) et mitte ükski asi ei ärritaks- rahulolu oleks nii suur. Kuidas seda saavutada?

Rahuotsija

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustage lihtsamatest jooga-harjutustes: a) laiba asend (selili maas täieline lõdvestumine kõigi kehaosade kaupa. Olla "nagu laip" ilma pingeta. b) kobra asend , c) saha asend. (vt. yoga-raamatuid) Nende kolmega alustada.
Proovida minu Palve-Meditatsiooni harjutust.
Apteegist saab rahustavaid teesid, soe rahustab (soe dušš, ...), jalutuskäigud.
Päevaplaan korda. Pea õigesse ilmakaarde (N-O vahemikku). Eesmärgid ja tööasjad süsteemselt, et ei "uputaks."
Õllerasedaid (suurkõhtusid) on niigi palju. Vaid 0,3 õlle on paras organismile, psüühikale. Nõrgematel kuttidel algab jooma juba ühest sangast (0.5).
Rahu-radasid palju: ennemuiste oli Buddha 8-astmeline tee, tänapäeval on uued ajad, uued keskkonna tingimused, uued inimesed oma olemuselt ja seega vt. minu 9-astmeline tee.
Rahu: a) natukene peame midagi omama, et söök-jook-elamine tööks-elamiseks oleks olemas; b) suhtumine välis-sisemaailma korigeerida; c) ja see, mis me ISE OLEME.
Leida oma MINA, oma andekuse mäed ja need siis kasutusele võtta.
Need kolm, suurim tähtsus on viimasel (sisemaailma, MINA-pilt), aga kõik kolm. Kolmainsus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

2 aastasel saab varsti 3 on suur kartus ja paanika hood-

Sooviksin nõu saada mida teha mul on 2aasta ja 10 kuu vanune laps tall on paanika hood siis kui ma eemal olen ja võõras inimene tuleb kuskilt. Autosid ka kohati kardab. Mida ette võtta kuhu minna.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eelkõige Teie Rahu ja Rahulik käitumine. Enda sisemine rahu kiirgab ka Lapsele.
Kehaline kontakt-kallistamine rahustab (kohati individuaalne, jälgi, et Lapsele ikka meeldib).
Väikelaste ...

Loe edasi

Unetus ja närvilisus peale traumat

Probleem selles, et peksti mind meelemärkuse kaotamiseni nädal aega tagasi ja diagnoositi silmakoopa põhja murd, ninaluu murd jne jne ja seda peksmist , sellele eelnevat ning järgnevat aega ei mäleta... ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Traumajärgne periood vajab rahu: kehaliselt, vaimselt, sotsiaalselt jne. Kui und ei ole, siis unerohi või und toetava toimega AD.
Paar kuud igasugustest pingutustest hoiduda. Alkohol loomulikult ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: