Rahu 09.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kuidas käituda kui stressirohke perioodi tõttu närvilisus ja kehv uni ei taandu? Lisaks ärritun plahvatuslikult ja mõni päev"kass kallal"- kehv olla, klomp kurgus.
Spordin regulaarselt kuid pingelised olukorrad ei lase rahulik olla. Vahel on alkoholist kasu, 2-3 õlut ja ongi hea rahulik. Kas on olemas looduslikke rahusteid või mis oleks mõistlik teha? Olen haudunud mõtet minna jooga kursustele, kuid millist neist valida? Tahaks omada tehnikat: a) et enne pingelist olukorda ennast kiiresti maha rahustada. b) et mitte ükski asi ei ärritaks- rahulolu oleks nii suur. Kuidas seda saavutada?

Rahuotsija

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustage lihtsamatest jooga-harjutustes: a) laiba asend (selili maas täieline lõdvestumine kõigi kehaosade kaupa. Olla "nagu laip" ilma pingeta. b) kobra asend , c) saha asend. (vt. yoga-raamatuid) Nende kolmega alustada.
Proovida minu Palve-Meditatsiooni harjutust.
Apteegist saab rahustavaid teesid, soe rahustab (soe dušš, ...), jalutuskäigud.
Päevaplaan korda. Pea õigesse ilmakaarde (N-O vahemikku). Eesmärgid ja tööasjad süsteemselt, et ei "uputaks."
Õllerasedaid (suurkõhtusid) on niigi palju. Vaid 0,3 õlle on paras organismile, psüühikale. Nõrgematel kuttidel algab jooma juba ühest sangast (0.5).
Rahu-radasid palju: ennemuiste oli Buddha 8-astmeline tee, tänapäeval on uued ajad, uued keskkonna tingimused, uued inimesed oma olemuselt ja seega vt. minu 9-astmeline tee.
Rahu: a) natukene peame midagi omama, et söök-jook-elamine tööks-elamiseks oleks olemas; b) suhtumine välis-sisemaailma korigeerida; c) ja see, mis me ISE OLEME.
Leida oma MINA, oma andekuse mäed ja need siis kasutusele võtta.
Need kolm, suurim tähtsus on viimasel (sisemaailma, MINA-pilt), aga kõik kolm. Kolmainsus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Unetus ja närvilisus peale traumat

Probleem selles, et peksti mind meelemärkuse kaotamiseni nädal aega tagasi ja diagnoositi silmakoopa põhja murd, ninaluu murd jne jne ja seda peksmist , sellele eelnevat ning järgnevat aega ei mäleta... ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Traumajärgne periood vajab rahu: kehaliselt, vaimselt, sotsiaalselt jne. Kui und ei ole, siis unerohi või und toetava toimega AD.
Paar kuud igasugustest pingutustest hoiduda. Alkohol loomulikult ...

Loe edasi

närvilisus

tere. mul on selline mure,et mu naisuke on jube närviline,ainult karjub,milles asi

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Probleem võib ka mehekeses olla?!
Tavaliselt üleväsimus - võimaldada puhkust, tööde jaotus. Probleemid tööl - töökoha vahetus või suhtumine töösse muuta. Soovitav veidi ka rahusteid. AD vajaduse ...

Loe edasi

psühiaater

ma ei tea kas se langeb nuud teemaga kokku või mitte aga ma olen kogu aeg närviline..masenduses,kurb..krarjun..nuttma hakkan iseenesest lihtsalt ma ei saa aru kõik käib üle jõu!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater sab aidata, saab närve rahustada, meeleolu parandada, sisemist rahu tekitada, kehalise ja vaimse jõu ning energiasaamise osas juhiseid anda.
Psühhiaater aitab!
Hingerahu soovides, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: