Sretsepti ravimitega määratletud uinutid... 13.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Hr. Ennet

35a noormees, lahutatud ja suht raskeid olukordi läbi elanud... Olen lapsest saati olnus selline ööinimene, kes ei kipu enne peale südaööd mahama saama...
... peale kaheaastast perioodi, peale lahutust olen kasutanud tegulaarselt stimuleerivaid vahendeid oma une tagamisek Imovane....
muidu võran neid ühe kaupa... .... teades, et kell on juba 2.00 ja ma pean hommikul 10.00 tööle jõudma, sis tekkis mõte, et võtan ühe tabla ja veel 0,5 lisaks.... .... see mõjub alati. ma uinun suht kohe...
Aga siit nüüd küsimus... et kas 1,0 või 1,5 tbl kuidas see mule mõjub?
Kas mu lõbusas tujus meeleolu saab nüüd kohe rahu ja kobin magama (nagu see nii on) või see 1,5 ja süvendab mu une või pikendab tahutu une perioodi (nii see on olnud siiani)'

Kas on vahet võtta , ki ma olen praegu ülemeelikus olekus ja võtan suurema koguse (1,5 tabl) et KIIRELT magama saada....
... või tähendab see ka seda, et see suurem kogus mitte aint ei kiirenda mu uinumist ... vaid pikendab ka minu sügavat und hommikuni et kella peale ärgata...

ehk siis, kuidas on mõtekam, kas võtta vaid 1tbl ja kuidagi proovida suuta uinuda... või peaks olema see nö täislaks, et kiirelt mõjub ja pikalt mõjub?

Siit tekibki küsimus, et kas piisab vaid üheast, kuigi minu emotsiinid on siisi veel üleval ja vajaks suuremat toosi

kuidas see avaldub minu öö unele, et ma hommikuks virge oleks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raviarst annab põhidoosi suuruse. Sellele lisaks tuleb ise veidi "mängida" annusega. Tähtis on tulemus - sügav ja rahulik uni ning reibas olek hommikul.
Ainult tablettidest ei aita, vajalikud on ka harjutused. Harjutusi on viis rühma 8vt. varasemad soovitused).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet