suhtumine 08.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Minul on esiteks selline probleem, et Mõned korrad nädalas olen harjunud päevikut kirjutama. Tekib imelik tunne, et kas tänapäeval on selline asi üldse normaalne ja veel paberkandjal, oleks veel, et netiblogi. Kuid teinekord, kui muremõtted peas, siis on hea tunne, kui on ära kirjutatud, nagu meditatsiooni analoog. Muret teeb see, et mäletan, kuidas lastena oma tädi noorepõlvepäevikut lugesime - väga inetu meist, aga see oli nii hästi kirjutatud. Mina armastan vahel imelikke nalju kirja panna ja ironiseerida- vaat kui juhtub veel keegi pahatahtlik leidma ja lugema. Muidugi on parem pahasid tegusid mitte harrastada, sest oht vahele jääda on alati võimalik, kuid kas säherdune kirjutamine tuleb kõne alla omapärase psühhoteraapiana kergema depressiooni puhul? Eeldusel muidugi, et mingi aja jooksul kirjapandu hävitan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevik on v ä g a kasulik: aitab elutarkust koguda, aitab vigu vältida, aitab segadusest selgust tekitada, aitab sihte seada, aitab ennast tundma õppida, aitab murekoormast vabaneda, aitab hingejõudu koguda, aitab suhtlemist parandada jne.
Mitte ümberjutustus vaid tarkusetera sealt esile tuua.
Head tarkuseterade kirjutamist,
Jüri O.-M. Ennet