Psüühiline häire ? 08.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma abikaasa pärast,sest tal on nii kõikuvad meeleolud.Ta käis see aasta uuringutel, kuid ma pole kindel kas tegemist on ikka skisofreenia vormiga. Ta on pidevalt ülemeelikus meeleolus.(Ema on tal raske vaimupuudega ja raske lapsepõlv on jätnud oma jälje temas.) Samas pole ta paha inimene ,kuid ma ei oska enam teda kuidagi aitada. Kuidas saada talle õige ravi peale,sest see ravi mille ta pooleli jättis tegi ta täitsa loiuks ja ta aina magas. Sellest tulenevalt loobus ta ravist ja nüüd oleme samas punktis tagasi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleolu kõikumist võivad anda mitmed häired. Täpselt saab diagnoosida haiget nähes ja siis ka konkreetset ravi pakkuda.
Kui ravim ei sobi, kohe vestelda selles küsimuses raviarstiga.
Oma esivanemate tervist me muuta ei saa ja lapsepõlv on ka kaugel täis-minevikus. Need on muidugi parasjagu tähtsad komponendid, aga tähtsaim on seisund praegu, olevikus.
Psühhiaater aitab,
Jüri O.-M. Ennet