kurgus pigistab 18.04.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Juba pikemat aega pigistab kurgus, menstruatsioon on hilinenud 1 kuu, mitte midagi pole võimalik süüa, ilma, et halb ei oleks ( täistunne) ,kõhukinnisus ja kaalu järsk tõus ( 1 kuuga 5 kg) ilma, et sööksin tavalisest rohkem, kurnatuse tunne. Kas need sümptomid võivad kuuluda ärevuse häirete alla?
Lisaks veel suured elulised muutused. Kui pöörduda tohtri poole, siis kellest alustada. Kas psühholoogist, perearstist või günekoloogist. Igale poole on võimatult pikad järjekorrad ja selle teekonna (mööda arste jooksmine) alustamine tundub lausa ületamatu.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suured elulised muutused, adaptatsiooniraskused, stress, depressioon - see inimlikult loomulik teatud juhtudel.
Psühhiaatri jutule, veidi AD-d, harjutused (kevadel rohkelt välitõid teha või siis jalutamisi). Sellest alustada.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet