Mure lapsega 01.04.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
peres nüüd 2 last, poeg on siis 6 aastane ja tütar aastane, poeg on plnud alati selline elava loomuga ja püsimatu. Mure on hoopis selles, et ei lõpe kuidagi need öised voodi märgamised, mingi aeg ma äratasin teda öösiti ja viisin potile aga nüüd ei jõua lihtsalt, kuna toidan väikest tütart öösiti ka veel rinnaga ja niigi see uneaeg sassis.Olen käinud temaga ka arsti juures aga sealt öeldi, et enne 7-ks saamist nad ei hakka uurimagi, et see on poistel tavaline aga kas see on ikka nii!? Pissinud on ta koguaeg, ka enne õe sündi, tähelepanu pöörame talle endiselt ja püüame mitte tekitada olukorda, et ta armukadetust peaks tundma. Pissimise eest me teda loomulikult ei riidle, mingi aeg issi siin mainis, et oled juba ju suur poiss aga lugesime, et nii ei tohi teha ja sellega siis asi lõppes ka. Viimasel ajal on ta käitumine ka suht väljakannatamatu, sest solvub (jookseb nutma ja hakkab vastu) iga asja peale, tunnen ennast suht saamatuna.
Olen ette tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üldine rahulik õhkkond tuleb kasuks. Joogirežiim korraldada ka selliselt, et õhtul olgu seda vedelikku veidi vähem. Käiksin laste psühhiaatri jutul ja vaataks, mida tema soovitab. Pakutakse (vajadusel) tri-tsüklilisi AD-te vajalikus väikeses annuses.
Minu harjutus (rahulikult) maandab liigseid pingeid, aitab väikevaagna elundite verevarustust parandada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet