Madal enesehinnang 24.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas leidub abi ülimalt madalale enesehinnangule? Tänu sellele puudub enesekindlus, elu ei edene ei tööalaselt ega ka isiklikult. Elukaaslast leida ei õnnestu - ma ei ole ju kedagi väärt! Sõpru praktiliselt ei ole - keegi ju ei soovi minuga suhelda, olen ebahuvitav, inetu, paks jne. Inimestega suheldes tuleb enesehaletsusest nutt peale. Olen püüdnud oma mõtetes neid arusaamu muuta, ennast ükskord armastama hakata - ajutiselt see võib isegi õnnestuda, kuid piisab vähesestki ebaõnnestumisest või kellegi rahulolematusest ja olen taas masenduses ja enesehaletsuses. Kestnud on see juba väga pikka aega - juba lapsepõvest alates. Olen keskealine naisterahvas, kasvatan üksi last ja kardan, et selline madal enesehinnang võib "nakatada" ka teda. Kuidagi ei õnnestu endal oma enesehinnangut parandada - vajaksin abi, kuid ei tea kas üldse siin keegi teine aidata saab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

End kiita igapäeva toimingute tegemisel - plaanitud, tehtud, tubli! Teiseks, Last kiita, toetada, julgustada. Selline tore Laps saab ju ainult Toredal Emmel olla.
Kolmandaks, tunda enda loomust ja olla just selline, nagu olen. Mida rohkem inimene on ISE, seda rohkem meeldib ta ka teistel.
Ole ise, arenda enda ande-omadusi.
Kehaline aktiivsus tugevdab enesekindlust!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet